Ilustrācija — FOLD

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) jūlijā aicina pieteikties mentoringa programmai, kā arī saņemt finansiālu atbalstu mārketingam ārzemju tirgos.

Atbalsts Fold 30. jūnijs, 2014

Mentoringa programma

Līdz 20. jūlijam topošie un jaunie uzņēmēji aicināti pieteikties bezmaksas Mentoringa programmai, kuras ietvaros iespējams saņemt pieredzējušu uzņēmēju padomus un atbalstu.

Programmas mērķis ir veicināt uzņēmējdarbības attīstību Latvijā, nodrošinot kvalitatīvus un individuāli pielāgotus mentoringa pakalpojumus uzņēmējdarbības uzsācējiem. Pieredzējušie uzņēmēji programmas ietvaros varēs dalīties savā pieredzē, savukārt pieredzes pārņēmējiem būs iespēja gūt zināšanas un prasmes, kā augt pašiem un attīstīt savu uzņēmumu.

Programmai var pieteikties gan pieredzes pārņēmēji — jauni uzņēmēji (uzņēmums nav vecāks par 5 gadiem), gan pieredzējuši uzņēmēji (ne mazāk kā 5 gadu pieredze uzņēmējdarbībā).

Pieteikuma formu iespējams aizpildīt Mentoringa programmas Facebook lapā vai biznesa augstskolas «Turība» mājaslapā.

Ārējo tirgu apgūšana — ārējais mārketings

Iesniegt projektus atbalsta programmā iespējams līdz pat šī gada 30. decembrim (ieskaitot). Tās mērķis ir atbalstīt aktivitātes un pasākumus ieiešanai ārvalstu tirgos, sniedzot līdzfinansējumu 50% apmērā dalībai starptautiskās izstādēs, konferencēs, semināros, tirdzniecības misijās un kontaktbiržās ārvalstīs, un 75% apmērā biedrību organizētajām konferencēm un semināriem par eksporta jautājumiem.

Uz finansējumu var pretendēt komersanti, biedrības, nodibinājumi un kooperatīvās sabiedrības; ostu pārvaldes; valsts vai pašvaldības iestādes, ja projekti tiek īstenoti partnerībā ar komersantiem, biedrībām vai kooperatīvām sabiedrībām; pašvaldības, ja aktivitātes veicina Latvijas kā tūrisma galamērķa attīstību.

Viena kalendāra mēneša ietvaros drīkst iesniegt tikai vienu projekta iesniegumu ar neierobežotu skaitu atbalstāmo darbību. Projektu atlases kārtas notiek katrā kalendārajā mēnesī ar pieejamo finansējumu 711 436 eiro apmērā katrā no kārtām. Līdzfinansējumu var saņemt gan plānotajām atbalstāmajām darbībām, gan jau veiktām darbībām, ja projekta pieteikums iesniegts ne vēlāk kā 3 mēnešu laikā pēc atbalstāmās darbības noslēgšanās brīža.

Vairāk informācijas par programmas nosacījumiem, projekta sagatavošanu un iesniegšanu iespējams atrast LIAA mājaslapā.