Ilustrācija — FOLD

Līdz 20. augustam profesionāli mākslinieki un citi radošo profesiju pārstāvji aicināti iesniegt pieteikumus finansiālam atbalstam radošajiem braucieniem uz kādu no Ziemeļu vai Baltijas valstīm.

Atbalsts Fold 24. jūlijs, 2014

Finansiālais atbalsts radošajiem braucieniem tiek nodrošināts Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmas «Kultūra» ietvaros, un paredzēts ceļa un uzturēšanās izmaksu segšanai 1 līdz 10 dienu ilgiem braucieniem uz Baltijas un Skandināvijas valstīm. Mobilitātes programma paredzēta Baltijas un Skandināvijas valstu mākslas un kultūras nozaru pārstāvjiem: dažādos žanros strādājošiem profesionāliem māksliniekiem, autoriem, tulkotājiem, kuratoriem, producentiem, kultūras redaktoriem, pētniekiem u.c.

Uz finansējumu var pretendēt gan individuāli ceļotāji, kas dzīvo Baltijas un Ziemeļvalstīs, gan nelielas grupas (līdz 6 personām), ja visi grupas dalībnieki dodas uz vienu un to pašu vietu no viena un tā paša punkta vienā un tajā pašā laikā. Finansējums netiek piešķirts valsts ierēdņiem un organizācijām, bet studenti tiek aicināti izmantot Nordplus piedāvātos grantus.

Piešķirtā granta apjoms tiek aprēķināts atbilstoši vidējām uzturēšanās un ceļošanas izmaksām katrā valstī. Agrākais iespējamais brauciena datums ir 2 mēneši pēc pieteikšanās termiņa, tātad ne agrāk kā 20. oktobrī.

Plašāku informāciju un pieteikuma formu iespējams atrast Ziemeļvalstu Kultūras punkta mājaslapā. Pieteikšanās atvērta līdz 2014. gada 20. augustam. Latvijā programmu administrē Ziemeļu Ministru padomes birojs, kontaktpersona Ginta Tropa — ginta@norden.lv