Foto — Juri Nagasima

Sākusies pieteikšanās Starptautiskajai Fotogrāfijas vasaras skolai (ISSP), kas notiks no 2.–10. augustam Kuldīgā, piedāvājot meistarklases pasaulē atzītu foto profesionāļu vadībā.

Ziņas Fold 1. aprīlis, 2014

Augusta sākumā Latvijā atkal pulcēsies fotogrāfijas profesionāļi un interesenti no visas pasaules, lai piedalītos meistardarbnīcās un diskutētu par jomas aktualitātēm. Šogad Starptautiskā Fotogrāfijas vasaras skola jau ceturto reizi notiks Kurzemē, Pelču pilī pie Kuldīgas, no 2.–10. augustam. ISSP dalībnieki 9 dienu garumā intensīvi strādās fotogrāfijas profesionāļu vadībā, katram attīstot personīgu projektu — fotosēriju, grāmatu vai multimediālu darbu — noslēguma izstādei.

Kā ierasts, vakara programmas lekcijas un diskusijas būs publiski pasākumi, pieejami visiem interesentiem bez maksas. Arī šogad ISSP piedāvā meistarklases ar izciliem vadītājiem — sešas meistardarbnīcas fotogrāfiem vadīs pasaulē pazīstami un godalgoti profesionāļi, kuri pārstāv dažādas fotogrāfijas jomas: viens no šobrīd pasaulē atzītākajiem dokumentālajiem fotogrāfiem Saimons Norfolks (Simon Norfolk), kurš savos darbos pēta kara ietekmi uz cilvēci; klasiskas, bet vienlaicīgi modernas melnbaltās fotogrāfijas pārstāvis no ASV Marks Stainmecs (Mark Steinmetz); Japānas laikmetīgā fotogrāfe Juri Nagasima (Yurie Nagashima), kura savās dažkārt kontroversiālajās fotogrāfijās apskata ģimenes, dzimtes un seksualitātes tēmas. Šobrīd fotogrāfijas pasaulē aizvien lielāku nozīmi ieņem multimediāli stāsti, kas apvieno fotogrāfiju, video un skaņu — tādus studentiem palīdzēs veidot multimediju eksperts Adrians Kelterborns (Adrian Kelterborn). Izcilais čehu fotožurnālists, aģentūras «VII» līdzdibinātājs Antoņīns Kratohvils (Antonin Kratochvil) pēdējo desmitgažu laikā apceļojis pasaules karstākos punktus, un saviem studentiem nodos zināšanas un pieredzi izteiksmīgu portretu veidošanā. Savukārt poļu fotogrāfa, apvienības «Sputnik Photos» pārstāvja Rafala Milaha (Rafal Milach) un fotogrāmatu dizaineres Anjas Naļeckas (Ania Nalecka) vadībā dalībnieki strādās pie fotogrāmatu izveides.

Iepriekšējos gados novērojot vietējo iedzīvotāju interesi par vasaras skolas norisi, šogad pirmo reizi plānota īpaša darbnīca Pelču un tuvākās apkaimes jauniešiem bez iepriekšējas pieredzes fotogrāfijā. Nedēļas laikā jauniešiem būs iespēja piedalīties vasaras skolas programmā un pieredzējuša pasniedzēja vadībā stāstīt savus stāstus ar fotogrāfijas palīdzību.

ISSP oficiālā valoda ir angļu. Lai pieteiktos dalībnieku atlasei, jābūt padziļinātai un aktīvai interesei par fotogrāfiju, kā arī kvalitatīviem personīgo darbu paraugiem jeb portfolio. ISSP dalībniekus neierobežo fototehnikas izvēle. 20 dalībniekiem no Latvijas un Austrumeiropas iespējams saņemt stipendiju, kas daļēji sedz skolas dalības maksu. Pieteikšanās ISSP atvērta līdz 11. maijam. Plašāku informāciju par pieteikšanos, kā arī meistarklašu detalizētus aprakstus meklējiet ISSP mājaslapā.