Ilustrācija — «H2E»

1. oktobrī Latgales vēstniecībā «Gors» tiks atklāta Latvijas laikmetīgā dizaina ekspozīcija «Situācija», kurā tiks demonstrēti Latvijas laikmetīgā dizaina starptautiska mēroga sasniegumi, informējot arī par aktuālo situāciju dizaina jomā Latvijā.

Ziņas Fold 29. septembris, 2015

Latvijas laikmetīgā dizaina ekspozīciju un notikumu cikla «Dizaina manifestācija» ceturtā un noslēdzošā ekspozīcija «Situācija» uzsver Latvijas dizaina labo sniegumu un dizaina domas oriģinalitāti dažādās dizaina jomās. Tā manifestē – Latvijai ir labs dizains un starptautiskā reputācija! Zini, lepojies un lieto labu Latvijas dizainu!

Ar šo ekspozīciju tās kuratori vēlas vairot vietējās un starptautiskās sabiedrības izpratni par Latvijas laikmetīgo dizainu un rosināt meklēt veidus, kā efektīvāk izmantot starptautiski iemantoto labo reputāciju, lai izcilais sniegums biežāk un veiksmīgāk pāraugtu visai Latvijai taustāmā ieguvumā, kā arī informēt sabiedrību par aktuālo situāciju dizaina nozarē Latvijā.

Ekspozīciju 1. oktobrī plkst. 13.00 svinīgi atklās Kultūras ministrijas valsts sekretāra vietniece Dace Vilsone, un ievadvārdus teiks arī Latgales vēstniecības «Gors» pārstāve Maija Brēķe un projekta «Dizaina manifestācija» kuratori. Ekspozīcijas atklāšanu papildinās seminārs ar četrām tēmām:

  • Dzintra Purviņa (Kultūras ministrija) «Dizains valsts politikā»;
  • Dita Danosa (Latvijas Modes palāta) «Dizaina pievienotā vērība Latvijas ekonomikā»;
  • Evija Vasiļevska (LMA Latgales filiāle) «Dizaina principu izpausme lietišķajā mākslā Latgalē. Tradīcijas un mūsdienas»
  • Ingūna Elere (Dizaina birojs «H2E») «Dizaina manifestācija. Situācija».

Ekspozīcijā «Situācija» apskatāmi dizaina fakti par 19 izciliem Latvijas dizaina objektiem produktu, iepakojuma, grafikas, modes, interjera, ekspozīciju, mobilo lietotņu un dizaina menedžmenta jomā. Tā pārstāv tādus vārdus kā «an&angel», «Cliq Premium», «Riga ChAIR», «MÁDARA Cosmetics», «MAREUNROL’S», «Latvijas Banka», «!Mooz», «Cube», Zaigas Gailes birojs, Maija Rozenfelde un citi. Tos vieno ne tikai dizaina domāšanas izcilība, bet arī iegūtās prestižās balvas starptautiski atzītos dizaina konkursos. Fakti atspoguļoti infografikās, kas apkopo pavasarī notikušā ekspozīciju un notikumu cikla «Dizaina manifestācija» dalībnieku aptaujas rezultātus.

Dizaina ekspozīciju cikla «Dizaina manifestācija» autoru grupa: dizaina biroja «H2E» vadītāji Holgers Elers un Ingūna Elere, dizaina domāšanas trenere un Latvijas Mākslas akadēmijas docētāja Barbara Ābele un uzņēmēja, Latvijas Modes palātas vadītāja un Banku augstskolas docētāja Dita Danosa.

Ekspozīcija «Situācija» Latgales vēstniecībā «Gors» Rēzeknē, Pils ielā 4 atvērta no 1. līdz 31. oktobrim katru dienu no plkst. 12.00 līdz plkst. 18.00, kā arī pasākumu laikā.