Vizuālā identitāte — Zigmunds Lapsa

Līdz 2018. gada 10. janvārim iespējams pieteikties ISSP Starptautiskajai meistarklasei fotogrāfijā, kas piedāvā izstrādāt individuālus projektus pasaules līmeņa pasniedzēju vadībā. Jauno meistarklases ciklu vadīs atzīti fotogrāfijas pasniedzēji Pīters Bjalobžeskis, Klēra Strenda un Gordans Makdonalds. Meistarklases gadu ilgo programmu ievadīs darbnīca Kuldīgā nākamā gada martā.

Ziņas Fold 14. decembris, 2017

ISSP Starptautiskā meistarklase tiek rīkota jau trešo reizi. Tā ir praksē balstīta neformālās izglītības programma fotogrāfijā, kas ietver trīs darbnīcas Latvijā un Sicīlijā gada laikā, kā arī regulāru virtuālu kontaktu ar pasniedzējiem. Darbojoties atzītu starptautisko meistaru vadībā, 24 jaunie fotogrāfi no Latvijas un pasaules izstrādās konceptuāli spēcīgus un konkurētspējīgus personiskos projektus fotogrāfijā. Nodrošinot dalībniekiem regulāru mentoringu, starptautisko kontaktu loku un iespēju publiski prezentēt darbus, meistarklase sniedz nepieciešamo atbalstu autoriem savas karjeras sākumposmā.

Meistarklase ik gadu piedāvā divas paralēlas tematiskās plūsmas, ļaujot dalībniekiem īstenot projektus dažādos fotogrāfijas virzienos. Katrā plūsmā tiks uzņemti 12 dalībnieki. Šī gada pirmās plūsmas, «A Sense of Change» (Pārmaiņu izjūta) pasniedzējs Pīters Bjalobžeskis (Peter Bialobrzeski, Vācija) ir pasaulē pazīstams dokumentālais fotogrāfs, kura darbi saņēmuši starptautisku atzinību, tai skaitā vairākas «World Press Photo» balvas. Viņa vadībā dalībnieki veidos vizuālus stāstus par personiskām, sociālām vai politiskām pārmaiņām mūsdienu pasaulē.

Otrās meistarklases plūsmas, «Answering Questions & Questioning Answers» (Atbildes uz jautājumiem un jautājumi par atbildēm), pasniedzēji ir fotogrāfe Klēra Strenda (Clare Strand, Lielbritānija) un kurators, mākslinieks Gordons Makdonalds (Gordon MacDonald, Lielbritānija), kuri kopā un atsevišķi izdevuši grāmatas, kūrējuši izstādes un festivālus un rakstījuši par fotogrāfiju. Šīs plūsmas dalībnieki rotaļīgā veidā, caur jautājumiem, eksperimentiem un diskusijām, pievērsīsies idejām un konceptiem, un kā vislabāk tos vizualizēt savos projektos.

 

Plašāka informācija par meistarklašu programmu, pasniedzējiem un pieteikšanos, kā arī iepriekšējo ciklu absolventu darbi atrodami ISSP Starptautiskās meistarklases fotogrāfijā mājaslapā.