Vāka foto — Anna Rosova

Aizvadītajā nedēļā Rīgā tika prezentēts jauns Latvijas mākslai un kultūrai veltīts žurnāls «Jezga». Tas ir neatkarīgs izdevums ar saturu angļu valodā un diviem dažādiem vākiem, kurā lasītāji var iepazīties ar jaunās paaudzes latviešu mākslinieku, fotogrāfu, rakstnieku un publicistu darbiem.

Ziņas Fold 27. jūnijs, 2018

Žurnāla «Jezga» pirmā numura 144 lappusēs lasāmas intervijas ar aktrisi Elīnu Vasku, gleznotāju Alvīni Bautru un modes mākslinieci Sandu Feldbergu. Tajā iespējams lasīt arī kuratores Danas Kopelas (Dana Kopel) aprakstu par mākslinieka Indriķa Ģelža izstādi «Vēja skelets» («Skeleton of the Wind») un aplūkot tās darbus fotogrāfiju formātā. Savās pārdomās par dažādām tēmām žurnālā dalās aktieris Klāvs Mellis, ilustratore Sindija Mačtama un publiciste Alise Pabērza. «Jezga» publicēts arī fragments no Jāņa Joņeva romāna «Jelgava 94» tulkojuma angļu valodā — «Doom 94». Žurnāla fokusā ir vizuālā māksla — lielāko tā daļu aizņem fotogrāfijas, kuru autori ir jaunie latviešu fotogrāfi — Pēteris Vīksna, Kristīne Madjare, Annemarija Gulbe un citi.

Žurnālu «Jezga» veido Londonā dzīvojošie fotogrāfe Anna Rosova un grafikas dizainers Vils Meigans (Will Meighan). Anna ir latviete, kura uzskata, ka Latvijā radošās pašizpausmes potenciāls reizēm ir vēl lielāks nekā Londonā: «Žurnālu «Jezga» sākām veidot, jo redzējām, ka mums apkārt ir daudz talantīgu draugu un paziņu, kuri savu radošo enerģiju iegulda Latvijas mākslas vides un identitātes veidošanā. Mums radās vēlme šiem cilvēkiem dot platformu, kurā izpausties, lai par to varētu uzzināt arī cilvēki ārpus Latvijas.»

Plānots, ka žurnāls iznāks divas reizes gadā, turpinot iepazīstināt ar Latviju caur jauno mākslinieku, fotogrāfu, mūziķu un citu radošu personību prizmu.

Žurnālu «Jezga» Latvijā var iegādāties galerijā «Istaba» un mākslas kafejnīcā «Kolekcionārs», kā arī žurnāla mājaslapā. Tā cena ir 9 eiro. Žurnāla prezentācijas pasākums Londonā notiks 5. jūlijā bārā «Dream Bags Jaguar Shoes».