Foto — MAD

Jūlijā norisinājās trešā Starptautiskā dizaina vasaras skola MAD, kas Siguldā radošam darbam kopā pulcēja dizainerus, māksliniekus, amatniekus un zinātniekus. No 21. septembra līdz 21. oktobrim ar vasaras skolā radītajiem darbiem varēs iepazīties Siguldas pils kompleksa koka muižā.

Ziņas Fold 21. septembris, 2018

Starptautiskā dizaina vasaras skola MAD intensīvas 10 dienu ilgas neformālās izglītības programmas ietvaros dizaina teorijas un hipotēzes izmēģina praksē. Studenti dialogā ar pasniedzējiem un meistariem  radīja jaunus objektus, problēmu risinājumus un pieredzes, šogad aplūkojot tēmu «Bioimitācija».

Četras starptautiskas studentu, nozares profesionāļu un pasniedzēju darba grupas meklēja risinājumus ekoloģiskajām un ilgtspējības problēmām, kas saistītas ar uzturu. Keramikas, koka mizas pīšanas, aušanas un metālapstrādes darbnīcās tika izstrādātas dizainas koncepcijas, kas pievērsās augļu un dārzeņu audzēšanai, ražas ievākšanai, pārvadāšanai un uzglabāšanai, kā arī ēdiena baudīšanai.

Dzīvnieki, augi un mikrobi ir iedvesmas avots risinājumiem un priekšmetiem, kas radīti vasaras skolas laikā, sapludinot zinātni, amatniecību, dizainu un dabas novērojumus. Dabā sastopamie piemēri, modeļi un stratēģijas ir atbilde cilvēku radītajām globālajām problēmām, kas saistītas ar pasaules pārapdzīvotību un cilvēka uzturu.

Interesenti aicināti apskatīt Starptautiskajā dizaina vasaras skolā MAD radīto darbu izstādi «Biomimicry» Siguldas pils kompleksa koka muižā no 21. septembra līdz 21. oktobrim. Izstāde ir atvērta no otrdienas līdz svētdienai no plkst. 11.00 līdz 17.00, un ir apskatāma bez maksas. Vairāk par MAD pasniedzējiem, studentiem un vasaras skolas programmu var uzzināt tās mājaslapā.