Foto no sērijas «Gaidu tikšanos ar sevi» — «Next 2021» balvas ieguvējs Visvalds Morkevičs

Līdz šī gada 2. oktobrim jaunie mākslinieki no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas aicināti pieteikt savus darbus Rīgas Fotogrāfijas biennāles «Next 2023» balvai «Meklējam jauno fotogrāfijā!». Starptautiskas žūrijas izvēlētajam balvas ieguvējam nākošā gada maijā biennāles laikā būs iespēja rīkot personālizstādi ISSP Galerijā.

Ziņas Fold 16. septembris, 2022

Balva «Meklējam jauno fotogrāfijā!» ir Rīgas Fotogrāfijas biennāles (RFB) dibināts apbalvojums, kas kopš 2016. gada tiek pasniegts katru otro gadu biennāles programmas «Next» ietvaros. Balvas mērķis ir atklāt un novērtēt jaunos māksliniekus, kuri savos darbos demonstrē attēla spēku, piedāvā oriģinālu, laikmetam atbilstošu skatījumu un konceptuālu dziļumu.

 

Konkursā darbus iesniegt ir aicināti Igaunijas, Latvijas un Lietuvas mākslinieki un fotogrāfi, kuri ir savas karjeras sākuma posmā un kuru balvai pieteiktie darbi ir tapuši pēdējo trīs gadu laikā. RFB «Next» programmas veidotāji meklē autorus, kuri rosina diskusijas un piedāvā daudzveidīgas idejas. Vienlaicīgi rīkotāji vēlas nodrošināt publisku platformu jaunajiem māksliniekiem, kuri uzsāk radošos meklējumus fotogrāfijā vai ar to saistītā medijā, piesakot sevi plašākai auditorijai.

Balvas ieguvēju noteiks starptautiska žūrija, ko pārstāvēs festivāla «BZH Photo» dibinātāja un pasākuma «Photo Days» Parīzē koordinatore Kamila Gahate (Camille Gajate, Francija), mākslas kritiķis, vēsturnieks un kurators Adams Mazurs (Adam Mazur, Polija), Igaunijas Mākslas akadēmijas Fotogrāfijas nodaļas profesore un māksliniece Marge Monko (Marge Monko, Igaunija), mākslinieks un kurators Pauļus Petraitis (Paulius Petraitis, Lietuva) un māksliniece un pedagoģe Ieva Epnere (Latvija).

 

Līdz ar galvenās balvas ieguvēju, kurš saņems iespēju rīkot savu personālizstādi ISSP Galerijā, žūrija nominēs vēl četrus finālistus, kuri prezentēs savus darbus izstādes atklāšanā, kā arī desmit finālistus, kuriem tiks piešķirta iespēja bez maksas piedalīties RFB «Next 2023» programmas portfolio skatē nozares profesionāļiem. Jau otro reizi mākslas fonds «VV Foundation» izvēlēsies savu laureātu, kurš saņems 1000 eiro lielu naudas balvu, kā arī iespēju mēnesi pavadīt mākslinieku rezidencē «PAiR» Pāvilostā. Savukārt Lietuvas neatkarīgās grāmatu izdevniecības «NoRoutine Books» dibinātāju Vilmas Samuļonītes (Vilma Samulionyte) un Gīta Skudžinska (Gytis Skudžinskas) pasniegtās balvas ieguvējam būs iespēja izdot savu fotogrāmatu.

 

Plašāka informācija par balvu un pieteikšanos — RFB mājaslapā.