«FestivaL’and» publicitātes foto

Latvijas Mākslas akadēmija izsludina īslaicīgās arhitektūras un pilsētvides dizaina vasaras skolu «FestivaL’and 5.0», kas no 22. jūlija līdz 3. augustam notiks Valmierā, pievēršoties koka un citu izejmateriālu un ražošanas blakusproduktu izmantošanas iespējām, veidojot intervences pilsētvidē. Līdz 1. aprīlim atvērta pieteikšanās Latvijas valsts stipendijām ārvalstu dalībniekiem, savukārt pieteikšanās dalībniekiem no Latvijas un tiem, kas nepretendē uz stipendijām, tiks izsludināta aprīlī.

Ziņas Fold 26. februāris, 2024

«FestivaL’and» ir vasaras skolas formāts, kas radies sadarbībā ar Valmieras Vasaras teātra festivālu (VVTF) un pirmo reizi notika 2018. gadā. Skolas laikā veidotās laikmetīgās arhitektūras un dizaina intervences kļūst par katalizatoru pārmaiņu procesiem pilsētvidē. Vasaras skola ir veltīta radošai mākslas, dizaina un arhitektūras sinerģijai, un tā noris kā pilsētvides laboratorija, īslaicīgi uz teātra festivāla laiku transformējot noteiktas vietas, iedzīvinot tās, piedāvājot atšķirīgu lietotāju pieredzi un atklājot jaunu pilsētas telpu izmantošanas potenciālu.

 

2024. gadā vasaras skola «FestivaL’and 5.0» notiks jau piekto reizi. Šoreiz tā tiek organizēta kā Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Laikmetīgās mākslas, dizaina un arhitektūras institūta (LMDA) un Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultātes sadarbības projekts. Kontekstā ar klimata pārmaiņām, aprites ekonomikas principiem un centieniem veidot humānu, sociāli iekļaujošu un dabisku vidi, vasaras skola akcentēs «Dzīvības» tēmu, aicinot studentus eksperimentēt ar koka un citu izejmateriālu un ražošanas blakusproduktu izmantošanas iespējām. Vasaras skolas laikā dalībnieki iegūs zināšanas, prasmes un pieredzi arhitektūras un dizaina radīšanas procesā sākot no izpētes, ideju izstrādes, tektoniskiem eksperimentiem līdz pat būvniecībai 1:1 mērogā pilsētvidē, kļūstot par daļu no teātra festivāla Valmierā. Vasaras skolas noslēgumā dalībnieki saņems sertifikātu kā apliecinājumu par dalību un 6 ECTS kredītpunktu saņemšanu.

 

Vasaras skolas vadošo pasniedzēju sastāvu veido arhitektūras, dizaina un mākslas jomu profesionāļi ar pieredzi gan praksē, gan pedagoģijā: lektore, arhitektūras būvtehnoloģiju un materiālu eksperte Krista Zvirgzda, arhitekts un pasniedzējs Edvards Kramps (Edward Crump, Kingstonas Universitāte), arhitekts Niklāvs Paegle («Ēter»), arhitekts Rudolfs Dainis Šmits (RISEBA), māksliniece Madara Kvēpa (LMA), arhitekte un pētniece Dina Suhanova (LMA, LMDA) un citi.

Stipendijas ārvalstu dalībniekiem

Dalībai vasaras skola 2024. gadā pieejamas desmit stipendijas ārvalstu dalībniekiem. Konkursā par stipendijām var piedalīties studenti un akadēmiskais personāls no 43 valstīm visā pasaulē. Stipendija sedz izmitināšanu studentu hostelī, ēdināšanu divas reizes dienā, vasaras skolas programmā iekļautās aktivitātes, darbnīcas, lekcijas, mācību ekskursijas, kultūras aktivitātes, kā arī nodrošina nepieciešamos materiālus un aprīkojumu vasaras skolas norises laikā.
Stipendija nesedz ceļojuma, vīzu un apdrošināšanas izmaksas.

 

Pieteikties aicināti gan humanitāro, gan inženiertehnisko zinātņu bakalaura un maģistra līmeņa studenti no tādām studiju jomām kā arhitektūra un pilsētplānošana, telpiskās attīstības plānošana, būvniecība, māksla un dizains, audiovizuālās mākslas. Ja iesniegta pamatota motivācija, tiks atbalstīta arī citu specialitāšu studentu dalība vasaras skolā. Kandidātu atlase notiks konkursa kārtībā, izvērtējot pieteikuma anketu, motivāciju un radošo darbību.

 

Pieteikšanās termiņš stipendijām ārvalstu dalībniekiem ir 1. aprīlis. Plašāka informācija par dalību konkursā — «FestivaL’and» mājaslapā.

 

Vasaras skolu organizē Latvijas Mākslas akadēmija, Laikmetīgās mākslas, dizaina un arhitektūras institūts sadarbībā ar Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultāti. Vasaras skolu finansiāli atbalsta Valsts izglītības attīstības aģentūra (Latvijas valsts stipendijas) un
Valmieras novada pašvaldība. Pieteikšanās dalībniekiem no Latvijas un tiem, kas nepretendē uz stipendijām, tiks izsludināta aprīlī. Sekot līdzi aktuālajai informācijai iespējams «FestivaL’and» mājaslapā un Facebook kontā.