Kvīnslendas Bērnu slimnīcas navigācijas dizains — «Dotdash». Publicitātes foto

21. martā tiešsaistē norisināsies 2024. gada pirmais starptautiskās dizaina kopienas SEGD Rīgas nodaļas rīkotais pasākums «Dizains un veselības aprūpe» (Design & Healthcare). Tajā dizaina un tehnoloģiju nozares eksperti no ASV, Austrālijas un Latvijas diskutēs un dalīsies piemēros, kā dizains spēj uzlabot pacientu pieredzi ārstniecības iestādēs un padarīt veselības aprūpi efektīvāku un drošāku.

Ziņas Fold 18. marts, 2024

«Mūsdienās fiziskās un garīgās veselības izaicinājumus, arī jautājumus, kas skar drošību un uzticēšanos, lielā mērā risina dažādas dizaina stratēģijas, metodes un tehnoloģiju sasniegumi. Mums būs iespēja saņemt veselības aprūpes pakalpojumus, neizejot no mājas, un dzīvot vairāk nekā simts gadus. Dizaina nozīme veselības aprūpē ir izšķiroša, lai uzlabotu pacientu pieredzi, uzlabotu ārstēšanās rezultātus un optimizētu veselības aprūpes procesus,» stāsta pasākuma «Dizains un veselības aprūpe» moderatore Dr. art. Aija Freimane, dizaina pētniece, Dublinas Tehnoloģiskās universitātes Mākslas un dizaina skolas lektore un SEGD Rīgas nodaļas līdzpriekšsēdētāja.

 

SEGD Rīgas nodaļas rīkotais tiešsaistes pasākums 21. martā aizsāk četru pasākumu ciklu, kas veltīts dizaina lomai veselības aprūpē. Pasākumā ar prezentācijām uzstāsies un diskutēs trīs dizaina un tehnoloģiju nozares eksperti, kuru īstenotie projekti guvuši starptautiskus panākumus.

Čads Hatsons (Chad Hutson, ASV) ir vadošais stratēģis pieredzes dizaina un tehnoloģiju uzņēmumā «Dimensional Innovations», kuru ASV biznesa žurnāls «Inc.» septiņus gadus pēc kārtas ierindojis visstraujāk augošo ASV uzņēmumu sarakstā «Inc. 5000». Hatsons stāstīs par pozitīvajiem uzmanības novērsējiem jeb to, kā pieredzes dizains un tehnoloģijas var mazināt trauksmi ārstniecības iestāžu pacientiem, personālam un apmeklētājiem. Hatsons ir radis digitālus un vides risinājumus telpas transformācijai dažādās nozarēs, no izklaides industrijas līdz aviācijai un medicīnai, un uzlabojis pacientu un personāla pieredzi tik satraucošās situācijās kā asins pārliešana, apdegumu ārstēšana bērniem un mentālās veselības aprūpe. Izmantojot savu projektu piemērus, Hatsons runās par to, kā labvēlīga vide var uzlabot pašsajūtu un pat mazināt fiziskas sāpes.

 

Despina Makris (Despina Macris, Austrālija) ir Austrālijas vadošā vizuālās komunikācijas un navigācijas dizaina biroja «Dotdash» vadītāja, kura stāstīs, kā dizainā tiek pielietota tipografika, krāsu teorija un lingvistika, lai padarītu pārvietošanos un orientēšanos skaidrāku un drošāku gan veselības aprūpes iestādēs, gan pilsētvidē. Viņa iepazīstinās ar navigācijas un informācijas dizaina specifiku un demonstrēs, kā šīs disciplīnas var palīdzēt oganizācijām sasniegt vēlamo rezultātu.

 

Ingus Augstkalns (Latvija) ir starptautiski apbalvotā uzņēmuma «Beat the Storm» dibinātājs un vadītājs ar plašu pieredzi izklaides industrijā. Viņa radītais vētras stimulators ir izklaidējoša un izglītojoša aktivitāte, kas ļauj drošā vidē pieredzēt viesuli, caur jaunatklāšanas un spēlēšanās prieku raisot interesi par dabaszinātnēm un fiziku. Vebinārā Augstkalns atklās vēja pozitīvo spēku, testēšanas nozīmi dizaina procesā un to, kā radīt transformējošu pieredzi drošā vidē plašai auditorijai.

 

Pasākums «Dizains un veselības aprūpe» norisināsies 21. martā plkst. 15.00 tiešsaistē — platformā «Zoom». Darba valoda — angļu. Dalība pasākumā ir bez maksas, iepriekš reģistrējoties.

 

«Dizains un veselības aprūpe» ir pirmais no 2024. gadā plānotajiem SEGD Rīgas nodaļas pasākumiem, kuru fokusā ir veselība, iespējas, empātija, vienlīdzīgas tiesības uz kvalitatīvu dizainu. Vasaras sākumā notiks pasākums SEGD biedriem sadarbībā ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu, 6. septembrī — brauciens uz medicīniskās optiskās šķiedras ražotni «Light Guide Optics International» Līvānos. Cikls noslēgsies 7. novembrī ar tiešsaistes pasākumu «Dizains un portfolio» jaunajiem dizaineriem. Pasākumu organizē SEGD Rīgas nodaļa sadarbībā ar dizaina biroju «H2E» un Latvijas Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.