«Rocketgrip» publicitātes foto

Starptautiskā biznesa ideju konkursa «Creative Business Cup 2024» nacionālajā finālā, iegūstot 5000 eiro balvu un iespēju Latviju pārstāvēt starptautiskajā konkursā «Creative Business Cup Global», kas jūnijā norisināsies Kopenhāgenā, uzvarējis «Rocketgrip» — inovatīvs hokeja nūjas roktura risinājums ar personalizēta dizaina un formas iespējām.

Ziņas Fold 2. aprīlis, 2024

Konkursa finālā par uzvaru cīnījās seši dalībnieki, kuri prezentēja dažādu nozaru biznesa idejas, tai skaitā inovatīvu mikromobilitātes risinājumu, sporta spēļu analīzes rīku treneriem, spēles u.c. Starptautiskās žūrijas pārstāve Daiva Naldala (Daiva Naldal), stratēģiskā konsultante, investore un jaunuzņēmumu mentore, atzina, ka konkurence bijusi spēcīga, tāpēc izvēlēties uzvarētāju bijis sarežģīti: «Katrs no uzņēmumiem, kas piedalījās konkursā, nāca ar savu vērtības piedāvājumu un unikalitāti. Žūrijas uzdevums bija izvērtēt, kurai no biznesa idejām ir spēcīgas tirgus priekšrocības visos vērtēšanas kritērijos, kur tika vērtēts ne tikai radošums, bet arī ilgtspēja, uzņēma izaugsmes un tirgus iespējas, sociālā ietekme, izpildījums utt. Uzņēmumam, kuram šogad bija visvairāk spēcīgo pušu, būs tas gods pārstāvēt Latviju globālajā finālā.»

«Rocketgrip» līdzdibinātājs Aksels Zingulis uzvaru redz kā iespēju paplašināt savu starptautisko kontaktu loku un tuvāk iepazīt biznesa inovāciju vidi, lai piesaistītu investīcijas un attīstītu uzņēmumu nākotnē. Aksels stāsta: «Svarīgi ir agrā stadijā nepieņemt nepareizus secinājumus. Arī mēs pirms pieciem gadiem sēdējām un domājam, ka mūsu produkts nevienam nav vajadzīgs, bet šodien mēs esam šeit, lai pārstāvētu Latviju starptautiskā radošās uzņēmējdarbības konkursā, tāpēc es ticu, ka katram produktam var atrast savu tirgu vai pielāgot produktu tirgus vajadzībām. Mūsu gadījumā tieši eksports parādīja patieso produkta potenciālu, tāpēc es visus radošos uzņēmējus aicinu domāt globāli un izmantot starptautiskā tirgus iespējas.»

 

Otrā vieta konkursā tika piešķirta uzņēmumam «Bruntor», kuri ražo elektriskos bezceļu skeitborda dēļus un kravas skūterus paku un pasta pārvadājumiem, savukārt trešo vietu ieguva jaunākie konkursa dalībnieki no uzņēmuma «Fortfull», kas ražo rokas pulksteņus cilvēkiem ar redzes un atmiņas traucējumiem, kā arī senioriem.

«Creative Business Cup» ir globāla iniciatīva, kuras misija ir uzņēmējdarbības un inovāciju stiprināšana. To organizē Dānijas organizācija «Creative Business Network». Ikgadējā konkursa mērķis ir atbalstīt radošas idejas un veicināt inovāciju attīstību, palīdzot uzņēmumiem no dažādām pasaules valstīm satikties ar potenciālajiem sadarbības partneriem, kā arī sasniegt globālo tirgu. Konkursa nacionālā atlase notiek 60 valstīs.

 

Latvijā «Creative Business Cup» notiek jau vienpadsmito gadu, un to organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Radošo industriju pārstāvniecība. Iepriekš konkursā Latviju pārstāvējuši «Vividly», «Connection Codes», «Anatomy Next», «Gigi Bloks», «Gamechanger Audio», «Babbit and Friends», «WinGo Deposit», «Scent Camera» un «Stapes!».