Rīgas Tehniskās universitātes starptautiskās vasaras skolas lekcijas ir atvērtas ne tikai tās dalībniekiem — tās apmeklēt 30. un 31. jūlijā, kā arī 5. augustā aicināts ikviens. Šogad starp runātājiem būs grieķu arhitekts Konstantinos Pantazis no «Point Supreme», Nīderlandes dizaineru kolektīvs «La Bolleur», arhitekts Horhe Loboss no Čīles, kā arī «Mammu» radošais direktors Fions Dobins un sociālantropologs, PhD kandidāts Kembridžas universitātē Viesturs Celmiņš.

Izglītība Fold 23. jūlijs, 2013

Arhitektūras un pilsētplānošanas vasaras skola atgriežas Cēsis, lai turpinātu studēt pilsētas problemātiku, šoreiz pievēršoties vietējām pārmaiņām. «Vietējās tradīcijas, vietējie resursi, vietējā ražošana ir tie, kas iezīmē vietu uz globālās kartes un kas padara to tuvu un saprotamu vietējā mērogā. Taču jēdziens «vietējais» laika gaitā mainās, un tam vajadzīga jauna definīcija,» skaidro vasaras skolas programmas veidotāji Toms Kokins un Evelīna Ozola.

Vasaras skolas dalībnieki trīs dažādās darbnīcās pētīs veidus, kā veicināt saliedētas kopienas veidošanos, kā stiprināt vietējo identitāti un kā senas prasmes un zināšanas var likt lietā mūsdienās. Izpētes rezultāti un radītās idejas materializēsies izstādē un vairākās telpiskās instalācijās Cēsu vecpilsētā, kuras tiks atklātas 9. augustā.

Arī šogad vasaras skola piedāvā publisku lekciju programmu. Cēsīs viesosies Konstantinos Pantazis, pārstāvot «Point Supreme» — vienu no šobrīd spēcīgākajām grieķu arhitektūras studijām, kuras veidotie astoņi pašiniciatīvas projekti Atēnām veidoja daļu Grieķijas ekspozīcijas 2012. gada Venēcijas biennālē. Nīderlandes dizaineru kolektīvs «La Bolleur» palīdzēs studentiem būvēt vienu no plānotajām instalācijām un lekcijā stāstīs par projektiem Nīderlandē — izbijuša bordeļa telpu pārņemšanu, minigolfu vecā maiznīcā un pašiem savas alus šķirnes radīšanu. Čīles arhitekts Horhe Loboss (Jorge Lobos) pievērsīsies koka būvniecības kultūrai Čiloe (Chiloè) salā pie Dienvidamerikas krastiem, dizaina zīmola «Mammu» līdzdibinātājs Fions Dobins (Fionn Dobbin) stāstīs par sociālā biznesa principiem, bet sociālantropologs Viesturs Celmiņš iepazīstinās ar savu pētījumu par Kazaņas vietas naratīvu un sabiedrības atmiņu.

Publiskas lekcijas

Cēsu profesionālajā vidusskolā Lielajā Skolas ielā 6, angļu valodā, ieeja brīva.

30. jūlijs

16.15 Fionn Dobbin
17.30 «La Bolleur»

31. jūlijs

16.15 Viesturs Celmiņš
17.30 Konstantinos Pantazis

5. augusts

17.30 Jorge Lobos

Projektu prezentācijas, izstādes un pilsētvides instalāciju atklāšana

9. augusts

15.00 Cēsu profesionālajā vidusskolā Lielajā Skolas ielā 6 un vairākās vietās pilsētā.

 

Vasaras skolu atbalsta: Valsts izglītības attīstības aģentūra, Cēsu novada pašvaldība, Valsts kultūrkapitāla fonds, Vācijas Akadēmiskās apmaiņas dienests, Nīderlandes Karalistes vēstniecība, programma «Brigāde», «Rasmanis & Dankers», Latvijas valsts meži, Papīrfabrika «Līgatne», «Staļi», «Nodus», «Kafeja Alīda», «Laima», «Fazer», «Cēsu Alus», «Red Bull».