Ilustrācija — Rūta Briede

Komiksu žurnāls «kuš!» sadarbībā ar Beļģijas Karalistes vēstniecību Latvijā izsludina Komiksu konkursu 2014, kurā piedalīties aicināti gan profesionāli un pieredzējuši autori, gan mākslas studenti un jauni talanti — visi, kuri ir vismaz 16 gadus veci un kurus interesē vizuālu stāstu stāstīšana pieaugušiem lasītājiem.

Ziņas Fold 23. jūlijs, 2014

Lai piedalītos konkursā, autoriem jārada komikss — vizuāls stāsts secīgu attēlu formā — apjomā no 1 līdz 4 lappusēm, latviešu valodā par tēmu «Ķermeņa fabrika». Komiksa žanrs, darba tehnika, stils un krāsu skaits netiek ierobežots. Darbu iesniegšanas termiņš ir 2014. gada 21. septembris. Plašāk par noteikumiem lasāms konkursa nolikumā «kuš!» mājaslapā.

Komiksu konkurss ir ikgadējs konkurss, kura mērķis ir veicināt Latvijas mākslinieku radošo darbību komiksa žanrā, veidojot mākslinieciski kvalitatīvu komiksu kultūras vidi Latvijā. Komiksu žurnāls «kuš!» jau kopš 2007. gada iepazīstina Latvijas lasītājus ar māksliniecisko komiksu kultūru, četras reizes gadā izdodot komiksu īsstāstus, rīkojot izstādes, meistardarbnīcas un piedaloties starptautiskos festivālos. 2013. gada Komiksu konkursa, kura tēma bija «Briseles kāposti», desmit labākie darbi tika publicēti FOLD.

Labāko darbu autoriem paredzētas naudas balvas un citas privilēģijas. 1. vieta iegūs 700 eiro no Beļģijas Vēstniecības Latvijā, bet 2. vieta – 300 eiro no Beļģijas–Luksemburgas–Latvijas tirdzniecības kameras. Desmit konkursa darbi tiks iekļauti Beļģijas vēstniecības un Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja veidotajā izstādē, kas norisināsies no 2014. gada novembra līdz 2015. gada maijam.

Konkursā iesniegtos darbus vērtēs žūrija: Beļģijas vēstnieks Latvijā Franks Arnauts, ilustratore un 2013. gada Komiksu konkursa laureāte Rūta Briede, rakstnieks un publicists Pauls Bankovskis, Latvijas Laikmetīgās Mākslas centra direktore Solvita Krese, kardiologs Andrejs Ērglis un «kuš!» redaktors Dāvids Šilters.

Konkursa rezultātu paziņošana un komiksu autoru apbalvošana notiks 2014. gada 14. novembrī Beļģijas Karaļa Dienā.