Foto — Andrejs Strokins

5. februārī Laikmetīgās Mākslas centra Ofisa galerijā tiks atklāta fotogrāfa Andreja Strokina personālizstāde «Traucējumi un šķēršļi», kuras darbu sērijā mākslinieks pievērsies alkohola tēmai, kas izpaužas gan kā savdabīgs psiholoģisks stāvoklis, gan kā ritualizēts kultūras fenomens.

Ziņas Fold 4. februāris, 2015

Izstādes «Traucējumi un šķēršļi» darbi atspoguļo cilvēku vēlmi aizbēgt no realitātes, ar alkohola palīdzību padarot to vieglāk paciešamu. Dzeršanas kultūra gadsimtiem ilgi caurvij sabiedrības vēsturi, bet šī brīža situācija ir atkarīga no nesenākās pagātnes, kas veido mūsu sociālo uzvedību. Alkohola patērēšana vieno dažādas paaudzes un sabiedrības grupas, tā kļuvusi par plaši izplatītu un akceptētu sociālo rituālu, kā arī būtisku publisko pasākumu sastāvdaļu. Ar fotogrāfijas darbu ciklu Andrejs Strokins pēta šauro robežu starp skaidru realitātes uztveri un reibumu — prāta stāvokli, kurā cilvēks zaudē līdzsvara izjūtu, un viņa apziņa transformējas, aizmiglojas.

Andrejs Strokins (1984) ir absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu un ieguvis papildu izglītību dažādos fotogrāfijas kursos un radošajās darbnīcās. Līdz šim piedalījies grupu izstādēs Latvijā un ārvalstīs, rīkojis personālizstādi «Cilvēki kāpās» Lietuvā (2014). Andrejs Strokins darbojas kā neatkarīgs fotogrāfs, pēdējo gadu laikā iegūstot godalgas vairākos nozīmīgos fotokonkursos — «Kaunas Photo Star», «La Quatrieme Image», «Photo Annual Awards» dokumentālās fotogrāfijas kategorijā un citos konkursos. «Traucējumi un šķēršļi» ir mākslinieka pirmā personālizstāde Latvijā.

Izstāde skatāma Laikmetīgās Mākslas centra Ofisa galerijā, Alberta ielā 13, Rīgā, no 6. februārlīdz 5. martam bez ieejas maksas.