Ilustrācija — «stArt Award»

Mākslas augstskolu studentiem un jaunajiem ilustratoriem gan individuāli, gan grupās līdz 2016. gada 15. janvārim ir iespēja pieteikties starptautiskajam konkursam «stArt Award». Konkursa uzdevums ir radīt īpašas ilustrācijas tekstiem, kas vēsta par pazīstamā rakstnieka Žila Verna aizraujošajiem piedzīvojumiem, bet uzvarētājus gaida naudas balvas un publikācijas.

Ziņas Fold 29. oktobris, 2015

Konkurss «stArt Award» ir projekts, kas radies pazīstamā, krāšņi ilustrētā Nīderlandes bērnu žurnāla «BoekieBoekie» paspārnē, un tiek rīkots jau 11. gadu. Tajā aicināti piedalīties mākslas augstskolu studenti un jaunie ilustratori, kuri augstākās izglītības iestādi absolvējuši pēc 2011. gada 1. augusta. «BoekieBoekie» katru gadu izlaiž īpašu numuru holandiešu, vācu un angļu valodā, kuru ilustrējuši konkursa laureāti. Pagājušogad izdevums bijis veltīts Alisei Brīnumzemē, bet šogad dalībniekiem jāiesniedz vismaz pieci zīmējumi par tēmu «Žila Verna brīnumainie piedzīvojumi».

Konkursa žūrija izvērtēs, vai iesūtītie darbi ir atbilstoši «BoekieBoekie» lasītājiem vecumā no 8–13 gadiem, vai tie iet roku rokā ar tekstu un pastiprina viens otru, kā arī ņems vērā mākslinieka rokrakstu un vizuālā stāstnieka talantu.

Desmit laureātu darbi tiks publicēti drukātajā žurnālā un tā mājaslapā, tiks prezentēti Roterdamas «Kunsthal», kā arī piedalīsies Starptautiskajā Bērnu grāmatu izstādē Boloņā, Itālijā. Pirmās vietas ieguvējs saņems 750 eiro, 2. vietai — 250 eiro, 3. vietai — 150 eiro. Pie 500 eiro tiks bērnu žūrijas favorīts, bet publikas mīļākās ilustrācijas autors saņems 100 eiro.

Individuālajiem dalībniekiem konkursa reģistrācijas maksa ir 19,95 eiro, bet grupām (maksimums 15 personas) 190 eiro. Papildus pieci eiro jāsamaksā par konkursa «starta komplekta» (teksti, padomi, «Alises Brīnumzemē» skiču burtnīca) piegādi.

 

Pieteikties «StArt Award» konkursam iespējams līdz 2016. gada 15. janvārim. Iepriekšējo gadu uzvarētāju darbi un visi nosacījumi dalībai atrodami konkursa mājaslapā.