«Vārds dizainam» vizuālā identitāte — «Associates, Partners et Sons»

Trešdien, 16. novembrī, plkst. 17.00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (DMDM) atklās izglītojošo pasākumu cikla «Vārds dizainam» piekto sezonu, piedāvājot apmeklētājiem četru veidu aktivitātes: dizaina darbnīcas pieaugušajiem, dizaina sarunas, dizaina domnīcas pedagogiem un dizaina nodarbības skolēniem.

Ziņas Fold 11. novembris, 2016

Cikla «Vārds dizainam» mērķis ir izglītot sabiedrību dizaina jautājumos, iepazīstināt ar Latvijas labākajiem jomas pārstāvjiem, rosināt viedokļu apmaiņu starp speciālistiem un sabiedrību, veicināt nozares tālāku attīstību. Darbnīcu pamatuzdevums ir interaktīvā ceļā sekmēt izpratni par jomas specifiku un dizaina domāšanas daudzveidību, līdzdarbojoties kopā ar dizaineru uzdevumu izstrādes procesā un uzzinot meistaru darba noslēpumus. Pasākumu ciklu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Dizaina darbnīcas pieaugušajiem

Iesākot cikla piekto sezonu, 16. novembrī DMDM norisināsies pirmais pasākums — dizaina darbnīca pieaugušajiem, studentiem un citiem interesentiem, ko vadīs zīmola «Mint» mēbeļu dizaineris Jānis Rauza. 18. janvārī par darbnīcas vadītāju kļūs modes dizainere Keta Gūtmane, 15. februārī — studijas «Sampling» arhitekte un dizainere Liene Jākobsone, bet 8. martā sveču izgatavošanas darbnīcu vadīs zīmola «Munio Home» izveidotāja Elīna Čīma.

Pasākuma norises laiks plkst. 17.00–19.00, dalības maksa — 5,00 EUR no personas. Vietu skaits ierobežots, nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni (+371) 67 830917 vai e–pastu Liene.Granovska@lnmm.lv.

Dizaina sarunas

Cikla «Dizaina sarunas» piektās sezonas programma sakārtota četros tematiskos virzienos, kurus vieno jautājums «Kā top?». Piedāvājumā iekļauti 4 bezmaksas pasākumi, kuros tiks apskatīta arhitektūras un dizaina mijiedarbība, grafiskā identitāte, modes dizains un Latvijas Gada balva dizainā. Par vakara viesiem piecu mēnešu laikā kļūs sabiedrībā pazīstami Latvijas dizaineri, kuri stāstīs par savu pieredzi, veiksmēm un grūtībām.

Pirmā Dizaina saruna notiks 30. novembrī, un tā būs veltīta arhitektūras un dizaina sintēzei vidē. Ar prezentācijām muzejā uzstāsies arhitekts Kārlis Melzobs (arhitektu birojs «Gaiss»), arhitekts Austris Mailītis (arhitektūras un dizaina grupa «Mailitis Architects») un arhitekte Rasa Kleina (arhitektūras un dizaina studija «Saals»).

25. janvārī ar stāstījumu «Kā top? Grafiskā identitāte» DMDM viesosies digitālās aģentūras «Wrong» radošais direktors Oskars Cirsis, aģentūras «Not Perfect | Y&R» mākslinieciskais direktors Gatis Zēbergs un dizaina studijas «Wig» grafikas dizaineris Dāvis Vilcāns.

22. februāra vakarā ar tēmu «Kā top? No tekstila līdz tērpam» pieredzē dalīsies trīs modes dizaineri: Mārtiņš Blanks («BlankBlank»), Agnese Narņicka («One Wolf») un Dace Zvirbule («Aristocrat Kids»).

29. martā Dizaina sarunas noslēgs tikšanās «Kā top? Latvijas Gada balva dizainā», kurā piedalīsies konkursa organizatori un laureāti.

Lai veicinātu diskusiju un pieredzes apmaiņu, dizaina sarunu norises laikā dalībnieki var izmantot muzejā pieejamo wifi un uzdot jautājumus muzeja pasākuma profilā Facebook, savukārt video ieraksti no visiem cikla «Dizaina sarunas» vakariem apskatāmi Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja YouTube kanālā.

Pasākumu norises laiks plkst. 17.00–19.00. Ieeja visos cikla «Dizaina sarunas» vakaros ir bez maksas, iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

Dizaina domnīca pedagogiem

Jaunizveidotā programma vispārizglītojošo skolu pedagogiem motivēs un iedvesmos skaidrot dizaina nozīmi jauniešu auditorijai. Nodarbības vadīs dizaina jomas speciālisti, kuri ar lekciju un radošu uzdevumu palīdzību sniegs iespēju papildināt zināšanas un pieredzi.

Pirmā Dizaina domnīca notiks 9. janvārī, kad Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja īpašie viesi — dizaina domātāja Jeļena Solovjova un stikla mākslinieks, dizaineris Artis Nīmanis — aicinās tuvāk iepazīt dizaina nozares specifiku.

13. februārī Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas docente Dr. Aija Freimane un dizainere, modes ilustratore Baiba Ladiga–Kobajaši dalīsies ar stāstiem par nākotnes tendencēm dizaina domāšanā.

13. martā ar lekciju «Dizaina radīšanas procesi» uzstāsies dizaina studijas «Asketic» dibinātājs, grafikas dizaineris Miķelis Baštiks un apavu zīmola «Elīna Dobele» radītāja, dizainere Elīna Dobele.

Pasākumu norises laiks plkst. 16.00–19.00. Ieeja visās Dizaina domnīcās ir bez maksas, bet nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni (+371) 67 830917 vai e–pastu Liene.Granovska@lnmm.lv. Noslēgumā dalībniekiem tiks izsniegta apliecība par pilna cikla apmeklējumu.

Dizaina nodarbības skolēniem

Nodarbības paredzētas 5.–9. klašu skolēnu grupām un rosinās dalībniekus meklēt atbildes uz jautājumu «Kas ir dizains?». Pieaicinātie dizaineri sagatavos praktisku uzdevumu, kā arī stāstījumu par pārstāvētās nozares specifiku, savukārt muzeja pedagogs iepazīstinās ar dizaina piemēriem muzeja kolekcijā. Nodarbības sniegs bērniem jaunas teorētiskās zināšanas un iespēju labāk sagatavoties mākslas priekšmetu olimpiādēm, kā arī palīdzēs apzināt dizaina daudzveidību un potenciālu darboties šajā jomā.

Rudens 2016 / pavasara 2017 sezonā par skolēnu sarunu biedriem kļūs dizaineres Elīna Vanaga («Deeply Personal», 22. novembrī), Sigita Trukšāne («3 Wind Knots», 24. novembrī), Madara Krieviņa (6. decembrī), Maija Līduma (8. decembrī), Anna Butele («Annvil», 9. decembrī), Ieva Ekmane («Oliver», 9. februārī), Kristiāna Kalniņa (23. februārī), Zane Zlemeša (16. martā), Agnese Tauriņa (21. martā) un Estere Rožkalne («Graftik», 30. martā).

Dalības maksa — 0,50 EUR no personas. Grupas vadītājam ieeja bez maksas. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni (+371) 67 830917 vai e-pastu Liene.Granovska@lnmm.lv. Piesakot klasi nodarbībai, lūgums norādīt skolēnu skaitu un vecumu.

Visi pasākumi norisināsies Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā Rīgā, Skārņu ielā 10/20.