Publicitātes attēls

Somijas–Latvijas sadraudzības biedrība «Rozentāls» aicina radošo nozaru profesionāļus no Latvijas pieteikties viena mēneša rezidencei Fiskars ciematā Somijā šī gada septembrī. Interesenti aicināti iesūtīt darba plānu, CV un savu darbu portfolio līdz 30. aprīlim.

Ziņas Fold 6. aprīlis, 2017

Somijas–Latvijas sadraudzības biedrības «Rozentāls» rezidencei var pieteikties amatnieki, dizaineri, mākslinieki, arhitekti, mūzikas industrijas pārstāvji, kuratori, producenti, žurnālisti, rakstnieki un pētnieki. Apstiprinātais kandidāts rezidencē pavadīs šī gada septembri.

Bez maksas tiks nodrošināts pilnībā aprīkots dzīvoklis ar darba telpu tradicionālajā skandināvu tipa mājā Fiskars ciemata centrā. Telpas ir piemērotas arī nelielai ģimenei vai diviem rezidentiem, kuri ir gatavi dzīvot un strādāt kopā. Somijas–Latvijas tirdzniecības asociācija nodrošinās ceļošanas izmaksas uz Somiju, taču rezidentiem pašiem jārēķinās ar dzīvošanas, darba materiālu izmaksām un jāsedz brauciens uz Fiskars ciematu, kas atrodas 90 km attālumā no Helsinkiem.

Rezidences perioda noslēgumā rezidents tiks aicināts publiski prezentēt savu darbu vietējai kopienai. Fiskars ciematu iecienījuši dažādi radošo industriju pārstāvji — iedzīvotāju vidū ir mākslinieki, dizaineri, fotogrāfi, rakstnieki, mūziķi, rotkaļi, tetovējumu mākslinieki un dažādu jomu amatnieki. Atkarībā no izraudzītā darbības lauka rezidentam ir iespēja sadarboties arī ar vietējiem profesionāļiem. 2015. gadā Fiskars rezidencē uzturējās māksliniece Eva Vēvere, bet pērn — rotaslietu dizainere Rasma Pušpure.

Biedrība «Rozentāls» veidota ar mērķi popularizēt Latvijas kultūru Somijā un stimulēt profesionālo zināšanu un prasmju apmaiņu un sadarbību starp abām valstīm. «Rozentāls» izdod publikācijas, kā arī sadarbībā ar citām organizācijām rīko seminārus, izglītojošus un kultūras pasākumus.

Rezidents tiks izvēlēts, izvērtējot pieteikumus (darba plāns, CV un portfolio) angļu valodā, kas jānosūta uz e–pastu info@rozentals-seura.fi līdz 30.aprīlim.