Publicitātes attēls

Fotogrāfijas izglītības programma ISSP Skola izsludinājusi pieteikšanos jaunajam, 2017.–2019. gada mācību kursam, kurā lekcijas un nodarbības vadīs starptautiski atzīti Latvijas fotogrāfi un mākslas profesionāļi. Pieteikšanās atvērta līdz 4. jūlijam.

Ziņas Fold 9. jūnijs, 2017

ISSP Skolas kurss «Attīstot fotogrāfijas valodu» ir divu gadu gara neformālās izglītības programma laikmetīgajā fotogrāfijā. Tā kopš 2011. gada piedāvā kvalitatīvu, praksē balstītu izglītību Latvijas jaunajiem fotogrāfiem un fotogrāfijas interesentiem.

Programma «Attīstot fotogrāfijas valodu» paredzēta dalībniekiem ar priekšzināšanām un nodrošina studentiem atvērtu, radošu un kritisku vidi, kurā attīstīt savu vizuālo valodu un individuālo pieeju fotogrāfijā. Strādājot pie nelieliem un arī nopietnākiem autorprojektiem Latvijas un ārvalstu speciālistu vadībā, studenti paplašina izpratni par fotogrāfiju kā mūsdienu mākslas mediju. Programmas noslēgumā katrs dalībnieks definē sev interesējošo tēmu loku un sāk izkopt savu individuālo rokrakstu fotogrāfijā.

Skolā pasniedz vairāki Latvijā un starptautiski atpazīstami fotogrāfi — Iveta Gabaliņa (Vaivode), Ieva Epnere, Andrejs Grants, Arnis Balčus, filozofs Kārlis Vērpe, kā arī kuratores Solvita Krese un Līga Lindenbauma. Programmas ietvaros regulāri notiek arī vieslekcijas, kurās ar pieredzi dalās dažādu radošo profesiju pārstāvji un eksperti. Nodarbības notiek darba dienu vakaros Rīgas centrā; programmas kopējais ilgums — 18 mēneši.

ISSP Skolā tiek uzņemti aktīvi fotogrāfijas interesenti no 18 gadu vecuma, kas apguvuši fotogrāfijas pamatus mācību iestādē, kursos vai pašmācības ceļā, un nodarbojas ar fotogrāfiju profesionālā vai hobija līmenī. 20 studenti tiks uzņemti, izvērtējot iesūtīto portfolio.

Līdz 22. jūnijam jaunajā «Free Riga» radošajā mājā «D27», Dzirnavu ielā 27, Rīgā, skatāma arī šī gada ISSP Skolas absolventu izstāde «Caurvējš». Tajā, balstoties personīgajā pieredzē, jaunie fotogrāfi pieskaras tēmām, kas rodas sadursmē starp indivīda iekšējo stāvokli un ārpasauli. Izstāde bez maksas apskatāma katru dienu, izņemot pirmdienas un svētdienas, no 13.00 līdz 19.00.

Aplūkot iepriekšējo gadu ISSP Skolas absolventu darbus, uzzināt vairāk par programmu un pieteikšanos iespējams skolas mājaslapā. Pieteikšanās termiņš — 4. jūlijs.