Publicitātes attēls

26. oktobrī Grīziņkalnā durvis vērs atvērtā stikla mākslas studija–darbnīca «Glass Point», kurā ikviens varēs klātienē vērot smalko stikla mākslinieku darbu un iegādāties Latvijā un kaimiņvalstīs radītus stikla mākslas un dizaina priekšmetus. 26. un 28. oktobrī teju visas dienas garumā darbnīcā norisināsies meistarklases.

Ziņas Fold 19. oktobris, 2017

Darbnīcu «Glass Point» izveidojušas Latvijas Mākslas akadēmijas Stikla mākslas nodaļas absolventes Anna Varnase un Baiba Dzenīte, sadarbojoties ar radošās uzņēmējdarbības speciālisti Ievu Zemīti. Viņas norāda, ka, lai arī pasaulē atvērtās darbnīcas ir ļoti populāras, «Glass Point» būšot pirmā šāda veida mākslas studija–darbnīca Latvijā.

Jaunās mākslinieces Anna un Baiba guvušas panākumus starptautiskajās stikla mākslas izstādēs, simpozijos un biennālēs, un 2017. gadā nominētas prestižajai «Stanislav Libensky Award» balvai. Pašlaik viņu darbi vēl līdz 20. novembrim aplūkojami Prāgas Laikmetīgās mākslas centrā «DOX».

Annu Varnasi galvenokārt interesē dizaina izstrāde ikdienā lietojamiem produktiem, lai tie būtu viegli kombinējami, estētiski un ērti lietotājam. Savukārt Baibas Dzenītes radītais zīmols «Baiba Glass» piedāvā stikla izstrādājumus un dizaina priekšmetus, no kuriem lielākā daļa tapusi pūstā stikla tehnikā.

Plānots, ka jaunajā studijā–darbnīcā strādās gan tās veidotājas pašas, gan viesmākslinieki no dažādām valstīm, radot funkcionālus un dizaina stikla izstrādājumus — traukus, interjera priekšmetus, gaismas ķermeņus un dekorus, ko apmeklētāji varēs iegādāties turpat studijas veikalā. Tāpat tiks pieņemti individuālie pasūtījumi. Studijas izveidotājas aicina arī citus jaunos māksliniekus un studentus nomāt studijas–darbnīcas tehnisko aprīkojumu savu studiju un mākslas darbu radīšanai.

«Glass Point» atklāšanas dienās, 26. oktobrī no plkst. 11.00 līdz 19.00 un 28. oktobrī no plkst. 11.00 līdz 16.00, apmeklētājiem būs iespēja ne vien vērot, bet arī līdzdarboties stikla mākslas darbu radīšanā, bezmaksas meistarklasēs izgatavojot rotas un dekorus.

Atvērtā stikla mākslas studija–darbnīca «Glass Point» atrodas Pērnavas ielā 33, Rīgā.