Vizuālā identitāte — Una Grants

16. februārī Rīgā, Berga Bazārā, ar poļu fotogrāfa Rafala Milaha izstādi «Džentelmeņu pirmais maršs» durvis vērs jauna, biedrības ISSP veidota fotogrāfijas medijam veltīta telpa. Tā būs mājvieta Latvijā vienīgajai laikmetīgās fotogrāfijas izstāžu zālei — ISSP Galerijai, kā arī vieta lekcijām, diskusijām un plašai izglītības programmai.

Ziņas Fold 7. februāris, 2018

Biedrība ISSP jau 12 gadus darbojas laikmetīgās fotogrāfijas jomā, veidojot aktīvu fotogrāfijas vidi Latvijā, izglītojot jauno Latvijas fotogrāfijas autoru paaudzi un veicinot starptautisku pieredzes apmaiņu. Līdz ar jaunās telpas atklāšanu Berga Bazārā, ISSP sevi piesaka kā nozīmīgu pieturas punktu Rīgas kultūras kartē — vienīgo laikmetīgajai fotogrāfijai veltīto telpu Latvijā.

ISSP Galerijas programmā likts uzsvars uz fotogrāfiju kā laikmetīgās mākslas neatņemamu sastāvdaļu. Tajā tiks izstādīti gan Latvijas, gan ārvalstu mākslinieku darbi, kas izmanto fotogrāfiju kā konceptuālu rīku, vienlaikus aktualizējot sabiedrībā nozīmīgas tēmas, stāsta ISSP Galerijas programmas vadītāja Iveta Gabaliņa (Vaivode). 2018. gada izstāžu programmā iekļauti tādi mākslinieki kā Aleksandrs Gronskis (Alexander Gronsky, Krievija), Džeisons Fulfords (Jason Fulford, ASV), Maija Anniki Savolainena (Maija Annikki Savolainen, Somija) un citi. Galerija kalpos par platformu arī Latvijas fotogrāfijas autoriem, atbalstot jaunu darbu veidošanu. Līdzās izstādēm jaunajā ISSP telpā tiks veidota publiska pasākumu programma ar lekcijām un diskusijām, kā arī turpināsies ISSP Skolas piedāvātās izglītības programmas fotogrāfijā.

«ISSP jau sevi ir pierādījis kā lielisks izglītības projektu īstenotājs, tāpēc galerijai ir potenciāls spēlēt nozīmīgu lomu plašākas sabiedrības izglītošanā par fotogrāfiju un vizuālo mākslu. Ņemot vērā laikmetīgās mākslas izstāžu telpu deficītu Latvijā, tas ir notikums ar lielo burtu Latvijas kultūras dzīvē kopumā,» notikumu komentē Arnis Balčus, žurnāla «FK» galvenais redaktors un fotogrāfs.

ISSP Galerija tiks atklāta 16. februārī ar pasaulē atzītā poļu fotogrāfa Rafala Milaha (Rafał Milach) kolāžu sēriju «Džentelmeņu pirmais maršs» (The First March of Gentlemen), kas būs apskatāma līdz 22. martam. Milaha kolāžās 1950. gadu Polijas komunistiskā realitāte savijas ar 20. gadsimta sākumā Vžesņas pilsētā notikušo bērnu dumpi. Laika nobīde šajā darbā tiek izmantota kā metafora pastāvošai sociālajai spriedzei, kas pēdējo gadu laikā kļuvusi īpaši jūtama ne tikai Polijā, bet arī daudzviet citur Eiropā un pasaulē.

No 16. februāra ISSP Galerija atradīsies Marijas ielā 13 k–3, Berga Bazārā, Rīgā.