Publicitātes foto

Platforma «Latvian Literature» klajā laidusi komiksu grāmatu «Life of I.» («I. dzīve»), kurā apkopti dažādi introvertā rakstnieka I. piedzīvojumi angļu valodā. Grāmatas autori ir publiciste Anete Konste un mākslinieks Reinis Pētersons.

Ziņas Fold 25. maijs, 2018

Grāmata «Life of I.» radīta kā daļa no literatūras popularizēšanas kampaņas «#iamintrovert» komunikācijas materiāliem. Vairāk nekā gada garumā komiksi par diviem introvertajiem rakstniekiem vārdā I. un I. tika regulāri publicēti literatūras eksporta platformas «Latvian Literature» sociālajos tīklos, bet šī gada aprīlī drukātais izdevums izpelnījās starptautisku ievērību Londonas grāmatu tirgū, un vairāki ārvalstu izdevēji jau izteikuši interesi iegādāties grāmatas izdošanas tiesības.

Grāmatā I. dodas uz festivālu, svin Jāņus, apmeklē sporta klubu, sapņo un piedzīvo mīlestību. Introvertā rakstnieka un rakstnieces I. tēli dzīvo ne tikai komiksos, bet kļuvuši par būtisku kampaņas identitātes daļu, parādoties arī uz citiem komunikācijas materiāliem — pasākumu ielūgumiem, alus etiķetēm un pat uz Londonas grāmatu tirgus tualešu sienām: «I. un I. ir personificējuši visas tās latviešu autoru īpatnības un īpašības, kas iepriekš šķita kaunīgas vai slēpjamas. Caur pašironiju un patiesumu viņi ir padarījuši tās saprotamas un devuši iespēju introvertiem ar savu īpatnumu lepoties. Tas satriecoši lieliski, manuprāt. Un arī pasaulesprāt,» stāsta kampaņas «#iamintrovert» veidotāja Una Rozenbauma.

Platforma «Latvian Literature» veidota ar mērķi veicināt Latvijas literatūras un grāmatniecības atpazīstamību un eksportu ārvalstīs, nodrošināt starptautisku sadarbību ar izdevējiem, aģentiem, tulkotājiem un organizācijām, kā arī piedāvāt visa veida informāciju par Latvijas autoriem, grāmatām un jaunumiem nozarē. Jau vēstīts, ka aprīlī par godu valsts simtgadei Latvija kopā ar Igauniju un Lietuvu bija Londonas grāmatu tirgus 2018. gada galvenās viesu valstis. Savukārt Latvijas literatūras kultūras programma Lielbritānijā turpinās visa 2018. gada garumā.

Grāmata «Life of I.» pieejama grāmatnīcās «Nice Place Telpa», «Mr. Page», «Robert’s Books», veikalā «Look at Riga», galerijā «Istaba» un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Draugu telpā Rīgā.