Publicitātes attēls

Nākamnedēļ, 19. jūnijā, Radošās darbības nedēļas «radi!2018» ietvaros Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Jelgavas biznesa inkubatorā norisināsies dizaina domāšanas praktiskais seminārs «Jelgava 2.0: spēļlaukums viedām inovācijām», kura laikā vietējie iedzīvotāji kopā ar ekspertiem ģenerēs un prezentēs idejas viedās pilsētas attīstības konceptam. Jelgavas seminārs ir trešais no četru «radi!2018» reģionālo pasākumu kopuma, un tajā bez maksas ir aicināti piedalīties pilsētas un reģiona jaunieši, uzņēmēji, pašvaldības un nevalstiskā sektora pārstāvji, kā arī citi interesenti.

Ziņas Fold 14. jūnijs, 2018

Aprīlī Latvijā jau astoto gadu pēc kārtas aizsākās Radošās darbības nedēļa «radi!», kuras mērķis ir rosināt izpratni un interesi par radošo un kultūras nozaru attīstību un mijiedarbību, aktīvi iesaistot Latvijas iedzīvotājus dažādos kopā radīšanas, domāšanas un darīšanas pasākumos. Šogad par tās centrālo notikumu norises vietu izvēlēti dažādu Latvijas reģionu centri, kur, iesaistot vietējos pārstāvjus no dažādām nozarēm, profesijām un iestādēm, tiks aktualizēti pilsētai svarīgi jautājumi un ģenerēti risinājumi, lai kopīgi veidotu labāku, sakārtotāku un mūsdienīgāku apkārtējo vidi.

«Viedām pilsētām ir jāizmanto gudras metodes ideju radīšanai un validēšanai. Varam lepoties, ka progresīvā Jelgava ir patiešām vieda pilsēta, kas tiecas uz maksimāli iespējamu tehnoloģiju integrāciju sabiedrības dzīves kvalitātes un drošības uzlabošanai. Kapitalizējot pilsētas un inkubatora stiprās puses un apvienojot tās ar dizaina domāšanas metodēm, mēs visi kopā varēsim ne tikai radoši pavadīt laiku, bet arī nonākt pie aktuālām, realizējamām un ambiciozām idejām Jelgavai 2.0,» komentē LIAA Jelgavas biznesa inkubatora vadītājs Ņikita Kazakevičs.

Pasākuma galvenais mērķis ir iepazīstināt dalībniekus ar dizaina domāšanas metodēm, kas palīdzētu veiksmīgi īstenot nākotnes idejas un projektus, ņemot vērā vietējās kopienas vajadzības un piesaistot tiem auditoriju. Semināru vadīs pieredzējuši dizaina domāšanas eksperti — «Creativity Lab» dibinātāja Signe Adamoviča un uzņēmuma «Design Elevator» vadītājs Čārlzs Bušmanis. Signe ir «Demola Latvia» koordinatore un ikdienā strādā ar studentu komandu mentorēšanu un darbnīcu vadīšanu inovāciju projektos, kuru ietvaros tiek risināti uzņēmumu problēmjautājumi. Signe vada arī dizaina domāšanas apmācības dažādām mērķauditorijām privātajā un publiskajā sektorā.

Savukārt Čārlzs, kurš par dizaina konsultantu ir strādājis Šveicē, Nīderlandē un šobrīd arī Latvijā, ikdienā darbojas ar start–up, publiskā sektora un citiem uzņēmumiem un to pārstāvjiem, daloties ar savu dizainera pieredzi un palīdzot uzņēmumiem produktu un pakalpojumu attīstībā. Dizainu Čārlzs uztver kā instrumentu, ar ko iespējams jēgpilni risināt kompleksus izaicinājumus, veikt izpēti un prototipēt risinājumus, lai iegūtu vislabākos iespējamos rezultātus.

Noslēdzošais «radi!2018» reģionālo pasākumu programmas seminārs notiks Cēsīs 20. jūnijā.

 

Seminārs «Jelgava 2.0: spēļlaukums viedām inovācijām» notiks otrdien, 19. jūnijā, no plkst. 9.30 līdz 17.30, un tā norises valoda būs latviešu un angļu. Norises vieta — LIAA Jelgavas biznesa inkubators, Peldu iela 7, Jelgava. Iepriekšēja pieteikšanās ir obligāta. Apstiprināt dalību iespējams līdz 18. jūnijam, aizpildot tiešsaistes anketu. Vairāk par Radošās darbības nedēļu «radi!2018» iespējams uzzināt tās mājaslapā.