Publicitātes attēls

Ceturtdien, 8. novembrī, grāmatnīcā «Nice Place Telpa», Rīgā, notiks jau ceturtā literatūras eksporta platformas «Latvian Literature» rīkotā starptautiskā konference par grāmatu dizainu un izdošanu, kas šoreiz veltīta dažādiem rīkiem jeb modernajām tehnoloģijām.

Ziņas Fold 7. novembris, 2018

«Izdevēji, grāmatu tirgotāji, dizaineri un ilustratori ikdienā izmanto neskaitāmas aplikācijas, paši to pat nemanot. Šie palīgrīki ir kļuvuši par dabisku profesionālās ikdienas daļu. Dažus no tiem var redzēt viedierīču un datoru ekrānos, bet citi slēpjas «mākoņos». Sarunu laikā pievērsīsimies krustpunktiem, kur digitālie rīki sastopas ar analogo pasauli,» vēstīts konferences «Sarunas par grāmatu dizainu un izdošanu. Rīki» aprakstā.

Sarunās piedalīsies «German Book Prize» un vadošās digitālās grāmatu tirdzniecības platformas «MVB GmbH» izpilddirektors Ronalds Šilds (Ronald Schild), uzņēmuma «NetGalley Deutshland» komunikāciju speciāliste un balvas «German Book Blog Award» radītāja Karīna Elma (Karina Elm), «Adobe Systems GmbH» vecākais menedžeris Ingo Aihels (Ingo Eichel) un burtu, zīmju un rokrakstu dizainere Petra Dočekalova (Petra Dočekalová). Ar viesiem sarunāsies grāmatu dizainers un izdevniecības «Brave Books» vadītājs Toms Mrazausks (Tom Mrazauskas).

«Digitalizācija ir mainījusi rīkus, ko mēs izmantojam, lai radītu, reklamētu un pārdotu grāmatas. Konferences laikā mēs centīsimies saprast, kā digitālie rīki ietekmē un palīdz grāmatu sagatavošanai, izdošanai, distribūcijai un pārdošanai. Digitālā un reālā pasaule viena otru neizslēdz, tās var ļoti sekmīgi līdzdarboties,» atklāj pasākuma rīkotājs un moderators Toms Mrazausks.

 

Neformālā konference «Sarunas par grāmatu dizainu un izdošanu. Rīki» notiks ceturtdien, 8. novembrī, no pulksten 14.00 līdz 18.00 grāmatnīcā «Nice Place Telpa», Krišjāņa Barona ielā 21a, Rīgā. Dalība pasākumā ir bez maksas. Darba valoda — angļu. Organizators — «Latvian Literature».