Publicitātes attēls

26. martā plkst. 17.00 Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Radošo industriju inkubators aicina apmeklēt starptautiskā konkursa «Creative Busines Cup 2019» informatīvo pasākumu. Pieteikumus nacionālajai atlasei šogad pieņems no 1. līdz 14. aprīlim.

Atbalsts Fold 18. marts, 2019

Šogad jau piekto reizi Latvijā organizēs jauno radošo un starpdisciplināro industriju uzņēmēju konkursu «Creative Business Cup», kura ietvaros žūrija izvēlēsies pašmāju inovatīvāko uzņēmumu, kas jūlijā pārstāvēs Latviju starptautiskā konkursa finālā Kopenhāgenā. Info dienā konkursa organizatori stāstīs par konkursa nacionālās atlases norisi un pieteikšanās nosacījumiem. Pasākumā ar savu pieredzi dalīsies uzņēmuma «Anatomy Next» dibinātājs Sandis Kondrats un rotaļlietu zīmola «Gigi Bloks» dibinātāja  Ilona Viļuma.  Uzņēmums «Anatomy Next»  starptautiskajā konkursā Latviju pārstāvēja 2017. gadā, savukārt «Gigi Bloks» 2014. gadā.

«Creative Business Cup» ir globāla iniciatīva, kuras misija ir uzņēmējdarbības un inovāciju stiprināšana. Ikgadējā konkursa mērķis ir atbalstīt radošas idejas un veicināt inovāciju attīstību, palīdzot vairāk nekā 100 jaunuzņēmumiem no dažādām pasaules valstīm satikties ar investoriem un potenciālajiem sadarbības partneriem, sasniegt globālo tirgu, rast jaunus kontaktus, kā arī piesaistīt papildu finansējumu sava biznesa tālākās izaugsmes veicināšanai.

Pagājušajā gadā «Creative Business Cup» finālā par balvām un radošākā uzņēmēja pasaulē titulu cīnījās 49 uzņēmumi no dažādām valstīm. Latvijas nacionālās atlases laureāts, mūzikas tehnoloģiju uzņēmums «Gamechanger Audio», sīvā konkurencē starptautiskā konkursa finālā ieguva otro vietu. Pērn uz fināla pasākumu Kopenhāgenā bija iespēja doties arī jaunuzņēmumiem «CheeksUp» un «CastPrint», kas nacionālajā atlasē ieguva otro un trešo vietu.

«Creative Business Cup» konkursa atlasi Latvijā organizē LIAA Radošo industriju inkubators. Konkursa partneri ir Kultūras ministrija un Dānijas Kultūras institūts. Līdz šim «Creative Business Cup» konkursā Latviju pārstāvējuši zīmoli «Vividly», «Connection Codes», «Drawies», «Gigi Bloks» un «Gamechanger Audio». Pagājušā gada starptautiskajā konkursā sevi pieteica vairāk nekā 5000 jaunuzņēmumu no 60 dažādām pasaules valstīm, pārstāvot tādas radošās nozares kā mūziku, arhitektūru, modi, tehnoloģijas, kino, medijus un citas.