Publicitātes attēls

Radošās darbības nedēļa «radi!2019» tiks veltīta radošo industriju un tūrisma nozares mijiedarbībai. Tās laikā jūnijā radošo industriju profesionāļu komanda dosies Radošās Tūrisma misijās uz piecām mazpilsētām, lai kopā ar pašvaldību un nevalstiskā sektora pārstāvjiem meklētu labākos risinājumus tūrisma vides uzlabošanai un izstrādātu individuāli pielāgotus plānus tūrisma, pilsētas tēla atpazīstamības veicināšanai, kā arī kopējās dzīves kvalitātes uzlabošanai. Līdz 10. maijam mazpilsētu pārstāvji aicināti pieteikties dalībai šajā projektā.

Ziņas Fold 24. aprīlis, 2019

Līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī šogad Radošās darbības nedēļa «radi!2019» turpinās attīstīt reģionālo dimensiju, kopā ar dažādu profesiju radošo industriju pārstāvjiem meklējot risinājumus reģionos aktuāliem izaicinājumiem ar radošu dizaina domāšanas metožu palīdzību.

«Tūrisma tirgum kļūstot aizvien dinamiskākam un daudzveidīgākam, savas pozīcijas iespējams noturēt vienīgi, domājot ārpus tradicionālā, meklējot jaunas iespējas un sevi atbilstoši pozicionējot. Cilvēkiem vajadzīgi ne tikai skaisti skati un atpūta, bet arī jauna pieredze un izjūtas. Tieši tāpēc šeit palīgā ar savu redzējumu, idejām un prasmēm var nākt radošo industriju profesionāļi, palīdzot mazpilsētām risināt vietējos izaicinājumus un izveidot kvalitatīvu radošā tūrisma piedāvājumu,» radošo industriju potenciālu tūrisma nozares veicināšanā komentē Radošās darbības nedēļas «radi!2019» koordinatore Līva Stūrmane.

«radi!2019» laikā, sadarbojoties ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA), tiks īstenota jauna reģionāla attīstības programma — Radošās Tūrisma misijas. Piesakoties konkursā un aizpildot pieteikuma anketu LIAA mājaslapā līdz 10. maija plkst. 12.00, ikvienai mazpilsētai ir iespēja iekļūt to piecu skaitā, kam būs iespēja īstenot Radošo Tūrisma misiju savā pilsētā. Tās laikā mazpilsētas pārstāvji radošo industriju profesionāļu vadībā varēs būtiski pilnveidot savas pilsētas tūrisma piedāvājumu un izstrādāt konkrētu tūrisma plānu savai pilsētai, ņemot vērā tās specifiku, vajadzības un mērķus.

Konkursā aicināti piedalīties tūrisma informācijas centri, tūrisma objekti, vietas un telpas, tūrisma produktu izstrādātāji, pašvaldības, pakalpojumu piedāvātāji un reģionālās tūrisma asociācijas. «Radošās Tūrisma misijas veidosim kā ļoti praktiskas apmācības, kuru laikā risināsim izaicinājumus tādās jomās kā radošais tūrisms, nākotnes prasmes, dzīves kvalitāte, tūrisma galamērķu attīstība, sadarbība un komunikācija,» skaidro Inese Šīrava, LIAA Tūrisma departamenta vadītāja un Radošo Tūrisma misiju konkursa žūrijas komisijas priekšsēdētāja.

Konkursa pieteikumus vērtēs un Radošās Tūrisma misijas mazpilsētās vadīs Latvijas Dizaina centra vadītāja Dita Danosa, dizainers, aģentūras «Associates, Partners & Sons» dibinātājs Edgars Zvirgzdiņš, «Creativity Lab» dibinātāja un partnere Latvijā Signe Adamoviča, stratēģiskais plānotājs un partneris radošajā aģentūrā «Weekend» Edgars Pētersons, urbāniste un FOLD direktore Evelīna Ozola, kā arī LIAA pārstāvji — Tūrisma departamenta vadītāja Inese Šīrava un Tūrisma departamenta vadošais eksperts Mārtiņš Eņģelis.

Radošās darbības nedēļa «radi!2019» tiks atklāta maija beigās Rīgā, un tās ietvaros notiks vairāki pasākumi Latvijas reģionos. Kopā ar sadarbības partneriem no LIAA plānota arī dalība sarunu festivālā «Lampa».

«radi!2019» rīko nodibinājums «Creativity Lab» sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju, LIAA un Latvijas Dizaina centru.