«Chao & Eero». Publicitātes foto

No 25. oktobra līdz 19. novembrim mākslas galerijā «Putti» būs skatāma Somijas rotu mākslinieku Ēro Hintsanena un Čaosjiaņas Guo dubultizstāde «Mīlestība un kompetence». Lai arī pieeja un interpretācija abiem ir atšķirīga, savos darbos pāris reflektē par cilvēka un dabas mijiedarbību.

Ziņas Fold 21. oktobris, 2019

Laikmetīgo rotu mākslinieki Ēro Hintsanens (Eero Hintsanen) un Čaosjiaņa Guo (Chao–Hsien Kuo) kopā strādā kopš 2005. gada. Savā «Chao & Eero» studijā Lahti, Somijā viņi rada rotas no dārgmetāliem un dārgakmeņiem, balstoties tradicionālās juveliermākslas prasmēs un gadu gaitā izkoptā roku darbā. Izstāde «Mīlestība un kompetence» ir apvienības stāsts par divu cilvēku mīlestību vienam pret otru un kopīgo aizraušanos ar rotu mākslu. Savukārt «kompetence» atklāj autoru pedantisko pieeju juvelierizstrādājumu radīšanai un kaisli pret savu darbu.

Čao darbi ir smalki un sievišķīgi — māksliniece iedvesmojas no Somijas dabas, saskatot skaisto visos gadalaikos. Savos darbos viņa tiecas attēlot augu dzīvīgumu un enerģiju, aicinot skatītāju pamanīt ikdienišķos laimes brīžus. Atšķirīgas — eleganti raupjas un drosmīgas — ir Ēro rotas, par kurām Somijas rotkaļu asociācija piešķīrusi autoram 2019. gada rotkaļa titulu. Būdams profesionāls mākslinieks un dizainers, Ēro kopš 1999. gada sadarbojas ar modes māksliniekiem, stilistiem un fotogrāfiem, bet viņa paša darbos jūtama ziemeļu skarbās dabas ietekme un interese par senām teiksmām un leģendām.

Izstāde «Mīlestība un kompetence» no 25. oktobra līdz 19. novembrim skatāma mākslas galerijā «Putti», Peitavas ielā 5, Rīgā. Vairāk par izstādi un tās māksliniekiem iespējams uzzināt galerijas mājaslapā.