Attēls — Andrejs Strokins

Līdz jūnija beigām studenti un vidusskolas pēdējo klašu skolēni var pieteikties īslaicīgās arhitektūras un pilsētvides vasaras skolai «FestivaL’and 3.0», ko jau trešo reizi Valmierā rīko Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA Arhitektūras skola sadarbībā ar Valmieras vasaras teātra festivālu. Šogad vasaras skola pētīs jaunos publiskās telpas saskarsmes un distancēšanās priekšnoteikumus, meklējot atbildes uz jautājumiem par to, kā veidot pilsētvidi drošai kopā būšanai un pasākumu norisei pēc–pandēmijas apstākļos, kā arī radot telpisku ietvaru vizuālam un audiālam piedzīvojumam teātra festivālā.

Ziņas Fold 18. jūnijs, 2020

Vasaras skola «FestivaL’and 3.0» notiks no 30. jūlija līdz 7. augustam Valmierā kā lekcijas, meistarklases un praktiskas darbnīcas, kurās dalībnieki mentoru vadībā izdomās, izstrādās, testēs un arī uzbūvēs savas idejas Valmieras pilsētā, Dīvaliņa pļavās. Vasaras skolas pasniedzēji šajā gadā būs arhitekti Kārlis Melzobs un Arnita Melzoba («Gaiss»), scenogrāfs un kokapstrādes tehnoloģiju meistars Rūdolfs Bekičs, programmas kuratore, arhitekte Dina Suhanova. Scenogrāfs un režisors Reinis Suhanovs iepazīstinās ar teātra radīšanas aizkulisēm un telpu teātra pieredzēšanai. Vasaras skolas dalībniekiem tiks piedāvāta arī kultūras un izziņas programma, kā arī Valmieras vasaras teātra festivāla izrādes.

 

Vasaras skolas mērķis ir parādīt, ka stratēģiski plānoti īslaicīgi pilsētvides risinājumi atstāj nozīmīgu ietekmi uz cilvēku urbānās telpas uztveri, publiskās ārtelpas lietojamību, veido iedzīvotājiem pieejamu un drošu pilsētvidi — īstermiņā ar ātriem testa risinājumiem varam reaģēt uz ekstrēmām ārkārtas situācijām, bet ilgtermiņā tie kalpo kā rīks pilsētu plānošanā. Kā ar arhitektūras, plānošanas un telpisku risinājumu palīdzību varam radīt kopību un distanci vienlaikus?

 

Vasaras skolā aicināti pieteikties radoši visdažādāko jomu augstskolu studenti, kā arī vidusskolu pēdējo klašu skolnieki. Minimālais dalībnieku vecums — 18 gadi. Vasaras skolas noslēgumā tiks izsniegts sertifikāts kā apliecinājums par dalību un kredītpunktu saņemšanu. Piesakoties jāaizpilda pieteikuma anketa, jāiesniedz īsa motivācijas vēstule un jebkāda sava pēdējā radošā darba vai projekta fotogrāfija. Pilna vasaras skolas dalības maksa ir 270 EUR. Ja dalībniekam nav nepieciešamas naktsmītne Valmierā, dalības maksa ir 180 EUR. Plašāka informācija par vasaras skolu pieejama tā mājaslapā un Facebook lapā.

 

Vasaras skolu organizē un atbalsta: Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola RISEBA, Valmieras vasaras teātra festivāls un Valmieras Drāmas teātris, Valmieras pilsētas pašvaldība.