Attēls — «Global Game Jam»

Latvijas Spēļu izstrādātāju asociācija aicina ikvienu, kuru interesē video spēles un to izstrāde, piedalīties «Global Game Jam» — pasaulē lielākajā spēļu radīšanas pasākumā. Latvijā «Global Game Jam» norisināsies no 29. līdz 31. janvārim un piedāvās iespēju iepazīties ar vietējo spēļu izstrādātāju kopienu, apgūt vai pilnveidot spēļu izstrādes prasmes un kopīgi radīt spēles.

Ziņas Fold 21. janvāris, 2021

«Global Game Jam» (GGJ) ir 48 stundas garš spēļu radīšanas pasākums, kas norisinās vienlaicīgi daudzās pasaules valstīs. Tā laikā tiek izstrādātas jaunas spēles atbilstoši uzdotajai tēmai, kas tiek publiskota tieši pirms GGJ sākuma. Pasākumā var izstrādāt ne tikai video spēles, bet arī galda spēles, virtuālās un paplašinātās realitātes spēles.

 

Pirmais GGJ tika organizēts 2010. gadā, bet Latvija tajā piedalās kopš 2013. gada. Katru gadu Latvijas GGJ piedalās vairāk kā 50 video spēļu izstrādātāju. Šogad pirmo reizi pasākumu organizē Latvijas Spēļu izstrādātāju asociācija sadarbībā ar Latvijas Tehnoloģisko centru.

 

Latvijā GGJ norisināsies tiešsaistē no 29. janvāra plkst. 17.00 līdz 31. janvārim. Jāņem vērā, ka atsevišķās valstīs pieņemts 48 stundu pasākumu sadalīt intervālos, un tajās «Global Game Jam» sākas jau 27. janvārī.

 

Piedalīties «Global Game Jam» var jebkurš pilngadīgs interesents ar vai bez priekšzināšanām spēļu izstrādē, vienatnē vai komandā. Nepilngadīgiem interesentiem vecumā no 12 līdz 17 gadiem jābūt vecāku atļaujai. Turklāt Latviju pārstāvēt var vienīgi Latvijas laika zonā dzīvojošie dalībnieki. Reģistrēties dalībai «Global Game Jam» Latvijā var līdz 29. janvāra plkst. 16.00 «GGJ Latvia» tīmekļa vietnē. Atbildes uz jautājumiem var iegūt, rakstot uz e–pastu info@gamedev.lv.

 

Svarīgi priekšnoteikumi dalībniekiem — savstarpēja uzmanība un cieņa, izvairīšanās no konfliktiem un jebkāda veida diskriminējošas vai uzmācīgas uzvedības un runas. Šie noteikumi attiecas arī uz spēlēm un saturu, kas tiek izstrādāts GGJ pasākuma laikā.