Foto — Krists Zukuls

Fotogrāfijas izglītības platforma ISSP Skola no 28. janvāra piedāvā radošu ievadkursu ikvienam, kurš vēlas spert pirmos soļus fotogrāfijas pasaules izzināšanā un izprast attēlu veidošanas principus. Pielāgojoties apstākļiem, intensīvais divu mēnešu kurss «Ievads fotogrāfijā» notiks tiešsaistē, piedāvājot apgūt fotogrāfisko domāšanu un tehniskos pamatus kopā ar pieredzējušiem profesionāļiem — Ivetu Gabaliņu un Sandiju Ruļuku.

Ziņas Fold 15. janvāris, 2021

Kursa «Ievads fotogrāfijā» mērķis ir palīdzēt izprast un praktiski apgūt kameras iespējas, lai sasniegtu iecerēto rezultātu. Dalībnieku iecienītais kurss pēc veiksmīga pirmā mēģinājuma atkārtoti notiks tiešsaistē, nodrošinot regulāras atsauksmes no pasniedzējiem un kursabiedru līdzdalību. Pildot dažādus radošus uzdevumus, dalībnieki ne tikai apgūs tehniskos pamatus, bet vienlaikus mācīsies nolasīt un izmantot fotogrāfijās vizuālo valodu, lai paustu sev svarīgas idejas un saskatītu tās citu darbos. Kurss piedāvās ievadu fotogrāfiskās domāšanas pamatprincipos un sniegs ieskatu svarīgu autoru daiļradē, sākot no fotogrāfijas pirmsākumiem līdz mūsdienām.

 

Kurss «Ievads fotogrāfijā» ietver gan teorētiskas lekcijas, gan praktiskas nodarbības un radošus uzdevumus. Tā pamatā ir pasniedzēju personiska pieeja katra dalībnieka interesēm, un tiks veicināta diskusija un sadarbība arī starp pašiem dalībniekiem. Noslēgumā katrs dalībnieks izveidos savu darbu minisēriju, ko prezentēs pasniedzējiem un kursabiedriem.

 

«Ievads fotogrāfijā» ir iespēja gan fotogrāfijas entuziastiem, gan dažādu radošo jomu profesionāļiem un studentiem attīstīt savas prasmes un izpratni par šo mediju iedvesmojošā un interaktīvā vidē, pat neizejot no mājas, un ar iespēju piekļūt pasniedzēju sagatavotajiem materiāliem sev ērtā laikā un vietā.

 

Radošās nodarbības vadīs Iveta Gabaliņa — praktizējoša fotogrāfe un fotogrāfijas pasniedzēja, kura fotogrāfiju māca kopš 2008. gada. Gabaliņa fotogrāfiju apguvusi Andreja Granta studijā, Bornmutas Mākslas institūtā un Fotogrāfijas maģistratūras programmā Ālto universitātē, Helsinkos. Fotogrāfe ir guvusi vairākas balvas starptautiskos konkursos — «C/O Berlin Talents 2013», «Burn Magazine Award» un CDS Dokumentālās fotogrāfijas balvas konkursā, kā arī nominācijas pasaules nozīmīgākajos fotokonkursos «Sony World Photography Award» un «Leica Oskar Barnack Award». Viņas darbi tiek regulāri izstādīti gan Latvijā, gan ārvalstīs. Kopš 2018. gada Gabaliņa ir arī ISSP Galerijas programmas vadītāja.

 

Savukārt fotogrāfijas tehniskos aspektus kursa dalībnieki apgūs grafikas dizainera, fotogrāfa un Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzēja Sandija Ruļuka vadībā. Ruļuks ieguvis bakalaura grādu LMA Vizuālās komunikācijas nodaļā, studējis Centrālajā Sentmārtina mākslas koledžā Londonā un piedalījies ISSP vasaras skolā. Fotogrāfa darbu uzmanības centrā ir cilvēks un viņa ķermenis, ko demonstrēja arī personālizstāde «Gaiss» festivālā «Rīgas Fotomēnesis» 2018. gadā. Līdzās autorprojektu realizēšanai Ruļuks strādā arī modes fotogrāfijas laukā.

 

Sešpadsmit nodarbības no 28. janvāra notiks tiešsaistē un ir atvērtas interesentiem bez priekšzināšanām. Kursa dalības maksa — 320 EUR. Plašāka informācija par pieteikšanos un kursa saturu pieejama biedrības ISSP mājaslapā. Biedrība ISSP ir laikmetīgās fotogrāfijas platforma ar vairāk nekā 14 gadu starptautisku pieredzi.