Attēls — Helēna Ora

Anesī Starptautiskajā animācijas filmu festivālā šogad iekļautas divas Latvijas filmas — Helēnas Oras (Helen Ora) animācijas debijas darbs «Panic» un Vladimira Leščova jaunākā filma «Comeback». Anesī festivāls šogad notiks no 14. līdz 19. jūnijam.

Ziņas Fold 31. maijs, 2021

Filma «Panic» ir sievietes dvēseles kliedziens — provokācija par sievietes dažādajām lomām. Tās autore ir Helēna Ora, kura iepriekš bija pazīstama kā Elīna Dzelme un Elīna Maligina. Viņas debijas darbs tapis sadarbībā ar režisoru, producentu Reini Kalnaelli. Filmas animācija tika veidota, māksliniecei ar roku zīmējot uz drukātiem videomateriālu kadriem. Filma «Panic» iekļauta Anesī festivāla konkursa programmas īsfilmu kategorijā, kur par balvu sacentīsies astoņi darbi.

Godalgotā režisora Vladimira Lešcova filma «Comeback» iekļauta animācijas īsfilmu konkursa programmā, un tās apraksts ir lakonisks: «Sen zaudēta bērnības kaislība kādu dienu var atgriezties.» V. Leščovs bērnībā spēlēja hokeju un kaislību uz šo spēli atguva pēc brauciena uz Kanādu, kur ar šo sporta veidu nodarbojas gan mākslinieki, gan mūziķi, gan baleta dejotāji.

Anesī Starptautiskais animācijas filmu festivāls notiek kopš 1960. gada, un tas ir viens no prestižākajiem un nozīmīgākajiem jomas festivāliem visā pasaulē. Pēdējos gados tajā uzvarējušas divas Latvijas filmas: Ginta Zilbaloža filma «Projām» (2019) un Ilzes Burkovskas-Jakobsenas dokumentālā animācijas filma «Mans mīļākais karš» (2020). Anesī šogad norisināsies no 14. līdz 19. jūnijam, vairāk informācijas par pasākumu — festivāla mājaslapā.