Māris Šustiņš — kaklarota «Viss būs labi!». Foto — Kaspars Braķis

No 3. jūlija līdz 1. augustam Valmieras muzeja Izstāžu namā, Bruņinieku ielā 3 būs skatāma Rotu mākslas biedrības izstāde «Dienasgrāmata», kurā caur mākslinieku vizuālo pasaules redzējumu personīgās piezīmes ietērptas citā materialitātē.

Ziņas Fold 30. jūnijs, 2021

«Dienasgrāmatu franciski sauc par «journal intime», burtiski tulkojot — «intīmā avīze». Šāds nosaukums palīdz to atšķirt no laikraksta, kas paredzēts plašam lasītāju lokam. Rakstot dienasgrāmatu, tās autors parasti neplāno saturu kādam demonstrēt, jo tas radīšanas brīdī saistošs tikai un vienīgi autoram. Tradicionālā izpratnē tie ir pieraksti pašam sev. Ar sevi katrs var būt vispatiesākais, tāpēc dienasgrāmatas autors var atļauties būt citāds nekā ikdienā,» par izstādes vienojošo tēmu stāsta tās organizatori.

 

«Mākslinieka radītai rotai piemīt visiem neredzamā vai apzināti slēptā informācija, vai enerģija, kas var materializēties dažādi. Katrs autors radošajā procesā nevar izbēgt no tā, ka darbā atspoguļojas viņš pats, viņa personība un pārdzīvojumi», uzskata rotu māksliniece Zane Vilka. Izstādes dalībnieki skatītājam atklās savas dienasgrāmatu lappuses īpaši šim projektam radītās rotās, aicinot meklēt patiesību, sajust kopības sajūtu un rast jaunas interpretācijas.

Izstādē piedalās rotu mākslinieki Andris Lauders, Anita Savicka, Anna Fanigina, Darja Semjonova, Ginta Grūbe, Gints Strēlis, Guntis Lauders, Ilze Egle, Jānis Brants, Laura Selecka, Maija Vītola-Zitmane, Māris Auniņš, Māris Šustiņš, Paula Treimane, Rasma Pušpure, Una Mikuda, Valdis Brože, Vladislavs Čistjakovs un Zane Vilka.

 

Rotu mākslas biedrība dibināta 2018. gadā, lai apvienotu rotu mākslā darbojošās personas un īstenotu sev un sabiedrībai svarīgas idejas, kā arī organizētu kopīgas izstādes. Vairāk informācijas par izstādi «Dienasgrāmata» — Valmieras muzeja mājaslapā.