Ilze Egle — objekts «Voldemārs un Čiepa». Foto — Kaspars Braķis

No 29. augusta līdz 26. septembrim Kuldīgas Mākslinieku rezidences galerijā, Pils ielā 2 būs skatāma Rotu mākslas biedrības izstāde «Dienasgrāmata». Tās laikā notiks arī filmas «Rotu māksla. Iecere. Process. Rezultāts.» pirmizrāde.

Ziņas Fold 19. augusts, 2021

«Dienasgrāmatu franciski sauc par «journal intime», burtiski tulkojot — «intīmā avīze». Šāds nosaukums palīdz to atšķirt no laikraksta, kas paredzēts plašam lasītāju lokam. Rakstot dienasgrāmatu, tās autors parasti neplāno saturu kādam demonstrēt, jo tas radīšanas brīdī saistošs tikai un vienīgi autoram. Tradicionālā izpratnē tie ir pieraksti pašam sev. Ar sevi katrs var būt vispatiesākais, tāpēc dienasgrāmatas autors var atļauties būt citāds nekā ikdienā,» par izstādes vienojošo tēmu stāsta tās organizatori.

 

«Mākslinieka radītai rotai piemīt visiem neredzamā vai apzināti slēptā informācija, vai enerģija, kas var materializēties dažādi. Katrs autors radošajā procesā nevar izbēgt no tā, ka darbā atspoguļojas viņš pats, viņa personība un pārdzīvojumi», uzskata rotu māksliniece Zane Vilka. Izstādes dalībnieki skatītājam atklās savas dienasgrāmatu lappuses īpaši šim projektam radītās rotās, aicinot meklēt patiesību, sajust kopības sajūtu un rast jaunas interpretācijas.

Vasaras vidū rotas bija apskatāmas Valmieras muzeja izstāžu namā, bet Kuldīgā rotu ekspozīcija tiks īpaši pielāgota un būs iespēja redzēt arī jaunus darbus. Tāpat izstādē pirmo reizi tiks demonstrēta filma «Rotu māksla. Iecere. Process. Rezultāts.». Šajā video rotu mākslinieki stāsta par savu māksliniecisko darbību, iedvesmas avotiem, gatavošanos izstādei «Dienasgrāmata» un arī par nākotnes plāniem.

 

Izstādē piedalās rotu mākslinieki Andris Lauders, Anita Savicka, Anna Fanigina, Darja Semjonova, Ginta Grūbe, Gints Strēlis, Guntis Lauders, Ilze Egle, Jānis Brants, Laura Selecka, Maija Vītola-Zitmane, Māris Auniņš, Māris Šustiņš, Paula Treimane, Rasma Pušpure, Una Mikuda, Valdis Brože, Vladislavs Čistjakovs un Zane Vilka. Radošo komandu papildina arī māksliniece Krista Ose un operators Kaspars Braķis.

 

Rotu mākslas biedrība dibināta 2018. gadā, lai apvienotu rotu mākslā darbojošās personas un īstenotu sev un sabiedrībai svarīgas idejas, kā arī organizētu kopīgas izstādes. Vairāk informācijas par izstādi «Dienasgrāmata» — Rotu mākslas biedrības mājaslapā.