Publicitātes foto

Rīgas Starptautiskais kino festivāls («Riga IFF»), kas norisināsies no 14. līdz 24. oktobrim, izziņo sava galvenā — pilnmetrāžas filmu — konkursa «Riga Feature Film Competition» programmu un žūriju. Konkursa filmas tiks demonstrētas skatītājiem gan klātienē, kinoteātrī «Splendid Palace», gan tiešsaistē.

Ziņas Fold 8. septembris, 2021

«Pirmatnējas mitoloģiskas būtnes, kapitālisti–vampīri, laiku pārvaldošas burves, saindēti āboli, radioaktīvu plēkšņu sniegs un jukuši politiskie diktatori. Viss pār mēru, viss it kā pārāk un pārlieku prom no ikdienišķā, izšķērdīgi peldoties simbolos un arhetipos. Bet varbūt ekstravagance, jēgslāņu dāsnais kārtojums un nolobījušos tapešu pelējuma smārds mums vien kārtējo reizi atgādina par to, ka kino ir pa spēkam viss — arī skatītāja bezatrunu iegremdēšana maģiskajā reālismā, slāvu brīnumpasakas absurdā vai folkhorora zilgmē. Iegremdēšanas, līdz sāk trūkt elpas, un skābekļa vietā mūs piepilda īsta, tīra kinematogrāfiska bauda,» šādi «Riga IFF» pilnmetrāžas filmu konkursam atlasītās filmas raksturo festivāla radošā direktore Sonora Broka.

«Riga Feature Film Competition» programma

Izvēlētās filmas vērtēs pieredzējusi žūrija: kino teorētiķis un vēsturnieks Viktors Freibergs, Somijas Filmu fonda starptautiskās atpazīstamības koordinatore Jenni Domingo, baltkrievu kino kurators un kritiķis Igors Sukmanovs, Sandensas kinofestivāla filmu atlases departamenta menedžere un pilnmetrāžas filmu kuratore Ana Souza, kā arī zviedru kinorežisore Anna Eborna.

 

Konkursa uzvarētājs saņems «Riga IFF» galveno balvu — bronzas gaiļa statueti, kas tapusi sadarbībā ar mākslinieku Ervinu Broku. Tā sastāv no astoņām daļām, kuras balvu saņēmušais režisors var piešķirt filmēšanas grupas pārstāvjiem. Tāpat uzvarētājs saņems arī 3000 eiro naudas balvu no apdrošināšanas kompānijas «Balta».

 

Plašāka informācija par festivāla programmu, norisi un jau pieejamajiem seansiem — «Riga IFF» mājaslapā.

 

Rīgas Starptautiskais kino festivāls top ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Eiropas Savienības programmas «Radošā Eiropa — Media», Nacionālā Kino centra un Rīgas domes atbalstu.