Publicitātes foto

Šoruden Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Radošo industriju inkubatorā 21 jaunais biznesa ideju autors varēs uzsākt savas ieceres, produkta vai pakalpojuma attīstīšanu. Tāpat jaunajiem un jau ražojošajiem uzņēmējiem būs iespēja piedalīties konkursā, lai kļūtu par kādu no 10 inkubācijas uzņēmumiem. Pieteikties kādai no programmām iespējams līdz 13. septembrim.

Ziņas Fold 1. septembris, 2021

LIAA Radošo industriju inkubatora vadītāja Karine Kalniņa stāsta: «Šī gada pavasarī uzņemšanas aktivitāte abās programmās bija patiesi augsta. Radošo industriju inkubatorā pieteicās 91 biznesa idejas autors pirmsinkubācijas programmā un 54 komersanti inkubācijā. No minētajiem 19 dalībnieki uzsāka mācības pirmsinkubācijā, savukārt 7 komersanti noslēdza līgumu par inkubācijas atbalsta saņemšanu.»

 

Šoruden inkubācijas programmā, kas ir paredzēta komersantu atbalstam līdz 2023. gada beigām, tiks uzņemti 10 uzņēmumi, savukārt pusgadu ilgās pirmsinkubācijas apmācības tiks sniegtas 21 biznesa idejas autoram. Pieteikumi pirmsinkubācijas programmai tiks pieņemti un atbalstīti rindas kārtībā — apmācībās varēs piedalīties tie, kas būs iesnieguši savu pieteikumu pirmie. Karine Kalniņa uzsver: «Tā kā parasti lielākā daļa pieteikumu tiek iesniegti pēdējās termiņa dienās, šoreiz aicinām fokusēties uz 1.septembri, kad pieteikumu pieņemšana tiek atvērta.»

 

Savā pieredzē, stājoties biznesa inkubatorā, dalās uzņēmuma «Binoklis» dibinātājs un idejas autors Reinis Kalviņš, kura izstrādātais pakalpojums «Glimpse» nodrošinās teātra un operas izrāžu izplatīšanu virtuālās realitātes formātā: «Mums ir patiess prieks piedalīties pirmsinkubācijas programmā. Iekļūšana programmā kalpo kā novērtējums, ka biznesa idejai ir potenciāls, un dod pārdomātu ceļa karti, kā virzīties uz priekšu. Neatsverams ieguvums ir iespēja apspriest ideju ar pieredzējušiem konsultantiem, kuri jau piedalījušies daudzu uzņēmumu attīstībā. Tas dod iespēju izvairīties no biežāk pieļautajām kļūdām un gūt plašāku skata punktu uz potenciālajām iespējām. Es ieteiktu pirminkubācijai pieteikties agrīnā idejas stadijā, nebaidoties, ka ideja ir pārāk zaļa, jo programmas laikā veiktie uzdevumi palīdzēs strauji virzīties uz priekšu un atklāt citu idejas šķautni, kurai, iespējams, pat ir lielāks tirgus potenciāls.»

 

Pirmsinkubācijas programma piemērota ideju autoriem, kuri vēl ir tikai ceļā uz savu produktu vai pakalpojumu. Pretendentam jābūt biznesa idejai, vēlmei mācīties un piedalīties tiešsaistes apmācībās sešu mēnešu garumā. Kopā ar pārējiem dalībnieks mācīsies praksē pārbaudīt savas biznesa idejas dzīvotspēju, kā arī iegūt atgriezenisko saiti no citiem dalībniekiem un uzņēmējiem no biznesa inkubatora kopienas.

 

Savukārt inkubācijas programma paredzēta uzņēmumiem, kuri jau ir izveidojuši produktu, ir uzsākuši tirdzniecību un drīzumā plāno eksportēt vai jau eksportē savu produkciju. Kā norāda Karine Kalniņa: «Šī inkubatoru atbalsta programma noslēgsies jau pēc diviem gadiem, tāpēc, lai pagūtu izmantot visas inkubācijas atbalsta iespējas, svarīgi pieteikties radošo industriju komersantiem, kuru produkti vai pakalpojumi ir gatavi tirgum.»

 

Pieteikšanās LIAA pirmsinkubācijas programmai un inkubācijas programmai norisināsno 1. septembra līdz 13. septembrim. 2. septembrī plkst. 15.30 norisināsies Radošo industriju inkubatora informatīvais pasākums. Vairāk informācijas par programmām un pieteikuma sagatavošanu — LIAA mājaslapā.