Publicitātes attēls

Jau piekto reizi norisināsies jauno modes dizaineru konkurss «Modes Manifestācija», kuru organizē Latvijas Modes palāta. Modes studenti aicināti līdz 3. decembrim konkursam pieteikt savas «ready to wear» apģērbu kolekcijas. Konkursa laikā dalībnieki gūs praktiskas zināšanas par modes industriju un cīnīsies par iespēju pārstāvēt Latviju starptautiskā konkursā.

Ziņas Fold 23. novembris, 2021

Konkursa «Modes manifestācija» mērķis ir atklāt un plašākā sabiedrībā popularizēt jaunos dizainerus. «Modes dizaina studentiem tā ir iespēja jau studiju procesa laikā gūt praktisku pieredzi, zināšanas un prasmes dalībai modes skatēs, īstenojot kolekcijas sagatavošanas un demonstrēšanas ciklu patstāvīgi,» norāda konkursa rīkotāji. Dalība «Modes manifestācijā» veicina jauno dizaineru tālāko attīstību un ātrāku integrēšanos modes industrijā, zināšanu un pieredzes apmaiņu, kā arī nodrošina praktisku atbalstu kolekcijas komercializācijas, specializētu kursu, publicitātes atbalsta u.c. veidos.

 

Konkursa norise ir būtiska arī Latvijas modes industrijas attīstībai, jo ražotājiem un mazumtirgotājiem tas sniedz iespēju iepazīties ar nākotnes industrijas dalībniekiem. Savukārt plašākā sabiedrībā konkurss popularizē Latvijas dizainu un veicina Latvijas dizaina produktu noietu.

 

Visiem konkursantiem būs iespēja papildināt savas zināšanas semināros, kuru mērķis ir veikt praktisku apmācību par modes produktu un modes kolekciju izstrādes procesu dažādos industrijas segmentos un attīstīt jauniešos spējas izprast modes produkta izstrādes secīgos soļus, tajos iesaistītos resursus, kā arī iepazīstināt ar modes industrijas aktualitātēm un izmaiņām, aprites ekonomikas principiem modes produkta jaunrades procesā un katra modes dizainera atbildību.

Konkursam līdz 3. decembrim var pieteikties Latvijā dzīvojoši modes dizaina vai modes tehnikas programmas vidējā profesionālā, bakalaura vai maģistra līmeņa studenti, un arī tie, kas studējuši 2020./2021. akadēmiskajā gadā. Konkursam var pieteikt vīriešu, sieviešu vai arī jaukta tipa «ready to wear» apģērba kolekciju, kas radīta ne agrāk kā 2020. gadā. Prioritāte tiks dota kolekcijām, kas ir inovatīvas piegriezumos, konstrukcijās, faktūrās, izstrādes tehnikās vai kompozīcijā, un kolekcijām, kam ir komerciāls potenciāls.

 

Konkursa finālisti tiks paziņoti 6. decembrī. Dalībnieku kolekcijas finālā vērtēs starptautiska žūrija, kurā iekļauti pieredzējuši modes dizaineri, modes preču iepircēji, apģērbu ražošanas eksperti un modes izdevumu redaktori. Konkursa fināls notiks 20. decembrī Rīgā kultūras vietā «Hanzas Perons» atbilstoši valstī spēkā esošajiem epidemioloģiskajiem ierobežojumiem.

 

Konkursa uzvarētājam būs iespēja pārstāvēt Latviju vienā no lielākajiem starptautiskajiem jauno modes dizaineru konkursiem Centrāleiropā «International Young Designers Contest», kas norisinās Kijevā. Tāpat uzvarētajam būs iespēja apmeklēt modes mārketinga un menedžmenta kursus Milānas Jaunajā mākslas akadēmijā (Nuova Accademia di Belle Arti Milano). Balvu fondā ir arī vairākas speciālās balvas, toskait publikācijas vadošajos Latvijas žurnālos.

 

Plašāka informācija par «Modes manifestāciju» un pieteikšanos konkursam pieejama Latvijas Dizaina centra mājaslapā.