Foto — Madara Gritāne

Latvijas Grāmatizdevēju asociācija aicina Latvijas izdevējus līdz 28. janvārim pieteikt dalību grāmatu mākslas konkursā «Zelta ābele 2021», kurā nominēs aizgājušā gada skaistākos izdevumus.

Ziņas Fold 17. janvāris, 2022

Jau 29. reizi Latvijas Grāmatizdevēju asociācija organizē grāmatu mākslas konkursu «Zelta ābele», kura mērķis ir veicināt Latvijas grāmatu izdevēju profesionālā un mākslinieciskā līmeņa izaugsmi, popularizēt grāmatas un lasīšanas kultūru, kā arī godināt Latvijā izdoto grāmatu veidotājus.

 

Konkursā var piedalīties Latvijā reģistrēti grāmatu izdevēji ar oriģināldizaina pirmpublicējumu Latvijā. Pieteiktajām grāmatām ir jābūt izdotām 2021. vai 2020. gadā, un tās nedrīkst būt piedalījušās iepriekšējā gada konkursā. Arī kopotie raksti vai grāmatu sērijas konkursā var piedalīties tikai vienu reizi. Grāmatām jābūt iespiestām Latvijā reģistrētā poligrāfijas uzņēmumā.

 

Grāmatas konkursam «Zelta ābele» var iesniegt līdz 28. janvāra plkst. 17.00 Latvijas Grāmatizdevēju asociācijā Baznīcas ielā 37–3, Rīgā. Katrs izdevējs var pieteikt vairākas grāmatas. Konkursam jāiesniedz divi eksemplāri no katras grāmatas, pieteikuma anketa un anotācija līdz 1000 zīmēm, kas ietver informāciju par grāmatas dizainu. Pirms grāmatu iesniegšanas lūgums sazināties ar Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas pārstāvi Mariku Celmu (tālr. 67 217 730, mob. 23 558 085, e–pasts: marika@gramatizdeveji.lv), lai vienotos par piegādes laiku. Dalība konkursā ir bez maksas.

 

Konkursa nolikums un dalībnieka pieteikuma veidlapa pieejama Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas mājaslapā.

 

Projektu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Jelgavas tipogrāfija, «Arctic Paper Baltic States» un Latvijas Nacionālais mākslas muzejs. «Zelta ābele» ir grafiska un vārdiska preču zīme — reģistrēts patents, kas pieder Miķeļa Goppera izdevniecībai «Zelta Ābele». Lietošanas tiesības ir nodotas Latvijas Grāmatizdevēju asociācijai.