Attēls — LKA

23. martā tiešsaistē norisināsies Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) organizētā saruna par daudzveidīgo darbu kino industrijā. Sarunā piedalīsies «Kino Bize» Antuāna Duanela kino skolas jauniešiem līdzdibinātāja un lektore, žurnāliste Daniela Zacmane, Rīgas Starptautiskā kino festivāla radošā direktore un raidījuma «Piejūras klimats» veidotāja Sonora Broka, kā arī kino ražošanas praktiķe, studentu filmu producente un producēšanas pasniedzēja Daiga Livčāne. Sarunu vadīs LKA karjeras izglītības projektu vadītāja Leonarda Ķestere.

Ziņas Fold 18. marts, 2022

Sarunā tiks atklātas daudzveidīgās profesionālās darbības iespējas, ko paver kino industrija, apskatot gan mākslinieciskās, gan tehniskās, gan arī teorētiskās profesijas, vienlaikus novērtējot nepieciešamās zināšanas un prasmes, lai tajās darbotos.

 

Danielu Zacmani vienmēr ir interesējis kino — no bezmērķīgas aizraušanās šī interese pamazām kļuvusi par akadēmisku nodarbi. Izšķirošais impulss doties šajā virzienā bija iespēja pirms pāris gadiem studēt kino teoriju LKA maģistrantūrā. Šobrīd Daniela turpina studijas LKA doktorantūrā, un viņas pētnieciskās intereses saistās ar melodrāmas modalitāti. Paralēli studijām Daniela LKA pasniedz lekcijas kino vēsturē un līdzdarbojas «Kino Bize» Antuāna Duanela kino skolā. Jau vairākus gadus Daniela raksta par kino žurnālam «Rīgas Laiks» un portālam «Kinoraksti».

 

Vairāk nekā desmit gadus Sonoras Brokas profesionālā darbība ir bijusi saistīta kā ar nacionālo, tā starptautisko kino, veidojot programmas kino festivāliem, toskait Rīgas Starptautiskajam kino festivālam, kurā Sonora darbojas arī kā radošā direktore. Sonora veido radio raidījumu par kino «Piejūras klimats», kā arī raksta portālam «Kinoraksti» un ir piedalījusies dažādās kinofestivālu žūrijās.

Daiga Livčāne var lepoties ar ļoti daudzveidīgu filmu ražošanas pieredzi Latvijas un starptautiskā līmenī — viņa bijusi izpildproducente un producente, režisora asistente, transporta menedžere, ražošanas koordinatore, kā arī laukuma un lokāciju menedžere. Daiga darbojas arī kā kultūras projektu vadītāja un ir guvusi lielu pieredzi brīvprātīgo koordinēšanā. Šobrīd viņa pasniedz kino producēšanu LKA studentiem un producē studentu filmas.

 

Saruna notiks 23. martā plkst. 15.00 «Zoom» platformā. Pieteikšanās dalībai seminārā — līdz 23. marta plkst. 10.00, aizpildot reģistrācijas anketu.

 

LKA karjeras izglītības projektu vadītāja Leonarda Ķestere reizi mēnesī aicinās interesentus piedalīties sarunu ciklā «Iepazīsti profesijas kultūrā un radošajās industrijās», kas notiks attālināti. Katrā sarunā tiks izcelta kāda profesija, un tajā piedalīties tiks aicināti studenti un absolventi, kuri tajā darbojas, lai uzzinātu viņu pieredzi profesijas izvēlē un to, kādas prasmes un iemaņas nepieciešamas, lai tajā strādātu. Nākamās sarunas gaidāmas 13. aprīlī un 25. maijā.