Publicitātes foto

Lai iegūtu pārdomātus, ainaviski, arhitektoniski un mākslinieciski augstvērtīgus risinājumus, Rīgas pilsētas arhitekta dienests šogad izsludinās metu konkursus Zolitūdes traģēdijas piemiņas vietai un Aspazijas piemineklim, kā arī ideju konkursus Jāņa Čakstes piemiņas vietai Vecrīgā un Neatkarības zīmei Neatkarības laukumā. Konkursos tiks aicināti piedalīties pilsētvides dizaina un ainavu arhitektūras profesionāli un tēlnieki.

Ziņas Fold 20. aprīlis, 2022

Jau tuvākajā laikā plānots izsludināt metu konkursu Zolitūdes traģēdijas piemiņas vietas – dārza izveidei Priedaines ielā 20 un plašāka labiekārtota parka konceptuālās idejas izstrādei Anniņmuižas ielas teritorijā starp Paula Lejiņa ielu un Apuzes ielu. Iecerēts, ka šī kļūs par dziedinošu un apkaimes iedzīvotājus saliedējošu vietu, dodot iespēju gan atcerēties un godināt bojā gājušos un cietušos, gan arī izbaudīt mieru labiekārtotā publiskajā ārtelpā.

 

Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis rosinājis pieminekļa izveidošanu rakstniecei, sabiedriskajai darbiniecei un politiķei Elzai Rozenbergai jeb Aspazijai. Šobrīd noslēgusies priekšizpēte par piemērotāko vietu piemineklim, un Rīgas domes Pieminekļu padome par tādu atzinusi Teātra laukumu. Metu konkursu par Teātra laukuma iekārtojumu ar Aspazijas piemiņas vietu plānots izsludināt maija beigās.

 

Savukārt piemiņas vietu Latvijas Tautas padomes priekšsēdētājam, Satversmes sapulces prezidentam un pirmajam Latvijas Republikas prezidentam Jānim Čakstem iecerēts izveidot pie Rīgas pils — oficiālās Latvijas Valsts prezidenta rezidences. Šobrīd tiek gatavots ideju konkursa nolikums, bet ideju konkursu paredzēts izsludināt jūnija beigās.

 

2018. gadā pēc biedrības «4. maija deklarācijas klubs» ierosinājuma Saeima pieņēma lēmumu pārdēvēt Jēkaba laukumu par Neatkarības laukumu. Plānots, ka ideju konkurss Neatkarības zīmei un laukuma iekārtojumam tiks izsludināts 2023. gada augustā.

 

Plašāka informācija par katru no konkursiem sekos.