Foto — «OHM»

Līdz 8. jūnijam koncertzāles «Lielais dzintars» mākslas telpā «Civita Nova» būs skatāma dizaina biroja «H2E» izstāde «Iz–aicinājums». Apmeklētājiem tā piedāvā iepazīt vērtības, kas mijas cauri biroja darba procesam, akcentējot dizaineru ikdienas izaicinājumus un aicinot apmeklētājus ieraudzīt ne tikai skaisto rezultātu, bet arī ilgstošo procesu, kas slēpjas aiz dizaina izstrādes.

Ziņas Fold 20. aprīlis, 2022

Atklājot savu darbu tapšanas aizkulises, «H2E» vēlas uzsvērt, ka dizains nav tikai prasmes, dizains ir arī kultūra. «Dizains ir aktīvs darbības vārds — izpētīt, atklāt pasauli pašiem, iedvesmot līdzcilvēkus. Mēs cenšamies izprast pasauli un atklāt tās brīnumainās šķautnes ikvienam. Tas ir izaicinājums mums pašiem un aicinājums ikvienam,» par savu pieeju darbam stāsta dizaineri. «Jāiespēj pasaules norises izzināt, pamanīt, uztaustīt, notvert, apbrīnot. Tad varam aicināt pasaulē ielūkoties, jeb vienā vārdā — iedvesmot. Mums ir jāspēj parādīt, pierādīt, lai tu/viņš/viņa/viņi/mēs pamanītu pasaules vērtību. To mēs saucam par dizainu.»

Dizaina biroja vērtības tiks atspoguļotas dažādos veidos — caur darbiem un to idejām, caur citātiem, caur procesu un biroja ikdienu. Izstādē būs skatāmi būtiskākie darbi no četrām dizaina biroja «H2E» darbības jomām — grafikas, telpas, ekspozīcijas un navigācijas dizaina. Darbi gan vizuāli, gan datos atklās idejas attīstības procesu un noteicošos faktorus tās dzīvotspējai un īstenošanai.

 

Izstādes apmeklētāji varēs iepazīties ar «H2E» spilgtākajiem projektiem — Liepājas pilsētas vizuālo identitāti, Rīgas Motormuzeja ekspozīcijas dizainu, «Alūksnes Bānīša stacijas» šķūņa ekspozīcijas dizainu, Alūksnes pilsētas vizuālo identitāti, Valsts pārvaldes iestāžu vienoto vizuālo identitāti, «Virši A» degvielas uzpildes staciju interjera dizainu u.c.

 

Vairāk informācijas par izstādi — «Lielā dzintara» mājaslapā.