Ilustrācija — FOLD

Latvijas Arhitektu savienība aicina pieteikt darbus 2022. gada Latvijas Arhitektūras gada balvai — ikgadējam konkursam ar mērķi apzināt un popularizēt Latvijas arhitektūras sasniegumus un stimulēt augstvērtīgas arhitektūras attīstību. Balvai līdz 20. jūnijam var pieteikt gan Latvijā realizētus darbus neatkarīgi no autoru valstiskās piederības, gan tādus, kas realizēti citur pasaulē, ja to autoru piederības valsts ir Latvija.

Ziņas Fold 3. maijs, 2022

Tāpat kā citus gadus atlases un starptautiska fināla žūrija divās kārtās vērtēs divu veidu darbus: objektus, kas ir pabeigti un nodoti ekspluatācijā, un procesus — pētījumus, publikācijas, izglītojošus un citus sarīkojumus, kā arī jebkuru citu arhitektūras notikumu. Balvas nolikums paredz darbu vērtēšanu pēc Davosas kvalitātes sistēmas, kas piedāvā astoņus arhitektūras kvalitātes kritērijus — pārvaldība, funkcionalitāte, vide, ekonomika, daudzveidība, konteksts, vietas izjūta un skaistums.

 

Pirmajā kārtā darbus vērtēs atlases žūrija — arhitekte Andra Šmite, kura būs žūrijas priekšsēdētāja, arhitekts Austris Mailītis («Mailitis Architects»), arhitekts un Kultūras ministrijas Nacionālās arhitektūras padomes vadītājs Gatis Didrihsons («Didrihsons Arhitekti»), arhitekts Uldis Lukševics («NRJA»), arhitekte, autore, kuratore un Jaunā Eiropas «Bauhaus» Latvijas kontaktpunkta vadītāja Ieva Zībārte, būvinženieris un būvuzņēmuma «Skonto Construction» projektu vadītājs Jānis Kreicburgs, muzeja «Žaņa Lipkes memoriāls» direktore un sabiedriskā aktīviste Lolita Tomsone.

 

Darbus balvai var pieteikt no 5. maija līdz 20. jūnijam. Agrā pieteikšanās — līdz 30. maijam. Finālistu un starptautiskās žūrijas sastāvs tiks nosaukts šī gada augustā, bet balvas pasniegšanas ceremonija plānota 7. oktobrī.

 

Konkursa nolikums — Latvijas Arhitektūras savienības mājaslapā.

 

Latvijas Arhitektūras gada balvu organizē Latvijas Arhitektu savienība ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstu.