Foto no konkursa materiāliem

Lai iegūtu pārdomātus un ainaviski, arhitektoniski un mākslinieciski augstvērtīgus metus Zolitūdes traģēdijas upuru piemiņas vietai Rīgā, Priedaines ielā 20, ir izsludināts atklāts metu konkurss, kurā pretendenti aicināti piedāvāt idejas piemiņas vietai jeb dārzam un labiekārtotam lineāram parkam Anniņmuižas ielā. Pieteikumu iesniegšanas termiņš — 21. jūnijs.

Ziņas Fold 11. maijs, 2022

«Ar atklāta metu konkursa palīdzību vēlamies atrast labākās idejas un risinājumus traģēdijas piemiņas vietai. Pietāte, iejūtība, cieņa un iederība konkrētajā vietā — tās ir vērtības, ko sagaidām no pretendentu piedāvājumiem. Pats būtiskākais — risinājumam ir pilnībā jārespektē gan traģēdijā cietušos, gan Zolitūdes apkaimē dzīvojošos cilvēkus. Tāpēc esam izveidojuši profesionālu žūrijas ekspertu komandu, kā arī vērtēšanas procesā iesaistīsim sabiedriskās organizācijas. Noslēdzoties konkursam, ar labāko piedāvājumu autoriem tiks īstenota sarunu procedūra par līguma slēgšanu un projekta īstenošanu,» skaidro Rīgas pilsētas arhitekts Gvido Princis.

 

Konkursa žūrija pretendentu iesniegtos metu piedāvājumus vērtēs pēc vairākiem būtiskiem kritērijiem — piedāvājuma atbilstības konkursa mērķim un priekšmetam, mākslinieciskās vērtības, oriģinalitātes un telpiskās kompozīcijas kvalitātes, iekļaušanās pilsētvidē, kā arī piedāvātās materiālu koncepcijas. Žūrijas priekšsēdētājs ir Gvido Princis, bet priekšsēdētāja vietnieks — Latvijas Arhitektu savienības pārstāvis, arhitekts Dainis Rudolfs Šmits. Metus vērtēs arī Rīgas pilsētas galvenā ainavu arhitekte Indra Purs, Rīgas pilsētas galvenā dizainere Evelīna Ozola, Latvijas Mākslas akadēmijas pārstāvis, tēlnieks Egons Perševics, Latvijas Arhitektu savienības pārstāve, arhitekte Inese Maurāne, biedrības «Urban Institute» pārstāvis, sociālais un kultūras plānotājs un urbānists Jonass Bīhels (Jonas Büchel), kā arī Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Arhitektūras un pilsētvides dizaina pārvaldes Arhitektu nodaļas vadītāja Lolita Sarma. Konkursa žūrijā piedalās arī biedrības «Zolitūde 21.11.» pārstāve Aleksandra Fedutina un Anniņmuižas apkaimes un radošās iniciatīvas biedrības «Riga Annenhof» pārstāvis Rūdolfs Golubovs.

 

Konkursā var piedalīties jebkura juridiska vai fiziska persona, vai to apvienība, kura iepriekšējo trīs gadu laikā ir izstrādājusi un īstenojusi vismaz vienu labiekārtojuma vai apstādījumu projektu pilsētvidē. Pretendentiem metu izstrādei jāpiesaista sertificēts arhitekts, pilsētplānotājs, ainavu arhitekts un mākslinieks ar tēlnieka, dizainera vai līdzvērtīgu specializāciju. Pieteikumus iespējams iesniegt līdz 21. jūnijam. Konkursa balvu fonds ir 9500 eiro, savukārt būvprojekta izstrādei tiks atvēlēti 75 000 eiro.

 

Plašāka informācija par metu konkursu — Elektronisko iepirkumu sistēmā.