Foto — «2Annas»

Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls «2Annas» līdz šī gada 1. decembrim aicina filmu veidotājus, producentus, filmu studijas, studentus un citus interesentus iesniegt savas īsfilmas un vidēja garuma filmas, kas tapušas pēdējo divu gadu laikā. Šoreiz festivāla galvenā tēma būs «Ķermenis un miesa».

Ziņas Fold 17. jūnijs, 2022

Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls «2Annas» 2023. gadā norisināsies no 7. līdz 13. aprīlim. Tas ir vadošais īsfilmu festivāls Latvijā un viens no svarīgākajiem šāda veida notikumiem Baltijā. Īpaši atlasītā konkursa programmā skatītāji varēs iepazīties ar aktuālāko pasaules un Baltijas valstu kino. Festivāla laikā notiks arī industrijas dienas, kas pulcēs Eiropas, kaimiņvalstu un Latvijas kino profesionāļus.

 

Filmas nākamā gada festivālam iespējams pieteikt četrās konkursu kategorijās — Starptautiskajam īsfilmu konkursam, Baltijas īsfilmu konkursam, Starptautiskajam vidēja garuma (30–60 min.) filmu konkursam, kā arī Starptautiskajam bērnu un jauniešu īsfilmu konkursam. «Konkursa uzmanības centrā ir jaunas valodas, tēmu un izteiksmes līdzekļu meklējumi laikmetīgajā kino. Mēs meklējam filmas un režisorus, kas savos darbos pārkāpj gan mākslinieciskās, gan tehniskās robežas,» uzsver festivāla komanda. 2023. gada «2Annas» fokusa tēma ir «Ķermenis un miesa». Festivāls pievērsīsies abu šo jēdzienu nošķīrumam un aplūkos cilvēka ķermeniskās robežas, kā arī pieskarsies tādai mūsdienās aktuālai tēmai kā ķermenis un politiskā vara.

 

Īpaši aicināti darbus iesniegt tieši Baltijas filmu veidotāji — šo valstu pārstāvjiem pieteikšanās ir bez maksas —, turklāt sadarbībā ar kompāniju «BBRental» šī konkursa uzvarētāji saņems vērtīgu balvu tālākajai radošajai darbībai. Visas filmas sacentīsies par galveno balvu — «Zelta Annas» statueti —, savukārt uzvarētāji Baltijas īsfilmu konkursā un citās kategorijās, toskait labākās animācijas un labākās dokumentālās īsfilmas, saņems ģipša «Annas». Kā ierasts, filmas vērtēs starptautiska žūrija, bet bērnu un jauniešu īsfilmu kategorijā galvenie vērtētāji būs tieši jaunie kino entuziasti. Kā norāda festivāla rīkotāji, «2Annas» ir platforma ne tikai radošai izaugsmei, bet arī jaunu kontaktu veidošanai. Tas sniedz iespēju iepazīt īsfilmas un filmu profesionāļus no Eiropas un pasaules, tiekoties gan filmu seansos un industrijas dienās, gan neformālā gaisotnē festivāla piedāvātajās ballītēs un pasākumos.

 

Pieteikt filmas festivāla konkursiem iespējams līdz šī gada 1. decembrim, aizpildot pieteikuma anketu vietnē «FilmFreeway».

 

«2Annas» veidotāji ik gadus piedāvā nebijušu kino pieredzi gan satura, gan formas ziņā, uzsverot kino eksperimentālo dabu un veicinot jaunus meklējumus. Festivāla mērķis ir popularizēt īsfilmas žanru, iepazīstināt skatītājus ar aktuālāko Eiropas un pasaules kino, kā arī skatīt Baltijas filmu mākslas attīstību un tendences pasaules kontekstā. 2022. gada festivālā «2Annas» vairāk nekā 2000 filmu konkurencē tika izraudzītas un izrādītas 74 labākās īsfilmas no 35 pasaules valstīm. Īsfilmu festivālu organizē filmu studija «Urga», atbalsta — Nacionālais Kino centrs un Valsts Kultūrkapitāla fonds.