Foto — Gundars Ūķis

Jūrmalas pašvaldība izsludina metu konkursu jauna vides objekta «Trešā atmoda» izveidei Dubultos, kas godinās Latvijas neatkarības atjaunošanā iesaistītos Latvijas un Jūrmalas iedzīvotājus. Priekšlikumus konkursam var iesniegt līdz šī gada 15. decembrim.

Ziņas Fold 16. septembris, 2022

Jūrmalas Kultūrtelpas un vides dizaina centrs aicina māksliniekus un dizainerus izstrādāt priekšlikumus laikmetīgam vides objektam, kas godinās Latvijas neatkarības atjaunošanas dalībniekus. Kopējais konkursa godalgu fonds ir 5000 eiro.

 

20. gadsimta 80. gadu otrajā pusē Latvijā aizsākās Trešā atmoda — sabiedriski politisks process, kura virsmērķis bija Latvijas neatkarības atjaunošana. Nacionālās Atmodas kustība bija komplekss aktivitāšu un pasākumu kopums — tika dibināta Tautas fronte, kā arī piedzīvots barikāžu laiks, kas vainagojās ar 1990. gada 4. maijā Latvijas Augstākajā padomē pieņemto deklarāciju par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu. Tā nebūtu iespējama bez dažādu organizāciju, kustību un Latvijas iedzīvotāju, arī jūrmalnieku, līdzdalības. Godinot visus šajā procesā iesaistītos, Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība iecerējusi uzstādīt mākslinieciski augstvērtīgu vides objektu «Trešā atmoda» skvērā iepretim dzelzceļa stacijai Dubulti.

 

Veidojot objektu, konkursa rīkotāji aicina izmantot laikmetīgus tehnoloģiskos risinājumus un vizuālo valodu. Līdz ar vides objektu pretendentiem jāizstrādā priekšlikums arī ietverošā laukuma labiekārtojumam un jāparedz ziedu nolikšanas vieta, kā arī iespēja pulcēties nelielam cilvēku skaitam.

 

Metus konkursam var iesniegt līdz 15. decembra plkst. 10.00 Jūrmalas Kultūrtelpas un vides dizaina centrā Pils ielā 1, iepriekš piesakot savu ierašanos pa tālruni 62001010. Jautājumus par konkursa nolikumu līdz 10. decembrim var iesniegt, rakstot e–pastu uz lauma.senkane@jurmala.lv.

 

Ar konkursa nolikumu var iepazīties Elektroniskās iepirkumu sistēmas vietnē.