Izstādes «Iztēlojies. Miers» grafiskais noformējums — Miķelis Mūrnieks

No 30. septembra līdz 30. oktobrim divās lokācijās vienlaikus — Āgenskalna tirgū un Kalnciema kvartāla galerijā — būs skatāma Rotu mākslas biedrības piektā grupas izstāde «Iztēlojies. Miers», kas simboliski iecerēta kā patvērums šajos trauksmainajos laikos. Izstāde noslēgsies ar rotu izsoli, kurā iegūtā nauda tiks ziedota Ukrainas atbalstam.

Ziņas Fold 28. septembris, 2022

Rotu mākslas biedrība kopš dibināšanas veidojusi izstādes Cēsu izstāžu namā, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā, Valmieras izstāžu namā un Kuldīgas mākslinieku rezidences galerijā, un šī būs pirmā biedrības rīkotā izstāde Rīgā. «Iztēlojies. Miers» kuratore, rotu māksliniece Ginta Grūbe atklāj, ka iecere par grupas izstādi Rīgā divās lokācijās vienlaicīgi radās reizē ar Āgenskalna tirgus paviljona restaurācijas noslēgšanos.

«Izstāde plānota kā patvērums, iespēja atrasties drošībā kaut tikai iztēlē. Vārds «miers» šī brīža kontekstā ir ļoti pretenciozs un filozofisks. Miers tirgū ir sava veida paradokss, jo tirgus kņada nebūt nav raksturojama ar vārdu «miers». Tomēr tirgus nodrošina enerģijas apmaiņu, notiek kustība un turpinās ikdiena, kas kļūst par cilvēkam nepieciešamo mieru. Iztēlojies ir ne tikai aicinājums, bet arī atsauce uz Džona Lenona dziesmu ar šādu nosaukumu, kas nereti tiek atskaņota kā sava veida brīvības himna,» par izstādi stāsta Ginta.

 

Izstādē piedalīsies rotu mākslinieki Aleksandra Federika Krastiņa, Andris Lauders, Anita Savicka, Anna Fanigina, Ginta Grūbe , Guntis Lauders, Ilze Egle, Jānis Brants, Maija Vītola–Zitmane, Māris Auniņš, Māris Šustiņš, Paula Treimane, Pēteris Ripa, Rasma Pušpure, Una Mikuda, Valdis Brože, Vladislavs Čistjakovs un Zane Vilka. Paužot mākslinieku nostāju pret Krievijas uzsākto karu Ukrainā, izstāde noslēgsies ar izsoli, kurā iegūtie līdzekļi tiks ziedoti Ukrainas atbalstam.