Publicitātes attēls

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar biedrību «Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls» (LatBAN) atklāj piecu meistarklašu un investīciju sesiju ciklu jaunuzņēmumiem, lai palīdzētu piesaistīt projektu finansējumu un riska kapitāla fondu ievērību, tādējādi veicinot modernu un inovatīvu valsts ekonomiku. Pasākumi norisināsies no 18. oktobra līdz 15. decembrim.

Atbalsts Fold 18. oktobris, 2022

LIAA un LatBAN aicina pieteikties visus novatoriskos un ambiciozos jaunuzņēmējus izaugsmes meistarklasēm un investīciju sesijām, ko vadīs tādi pieredzējuši investori un uzņēmējdarbības speciālisti kā Voldemārs Brēdiķis un Kirils Golubs (Cyril Golub). Meistarklašu mērķis ir sagatavot jaunos uzņēmējus sarunām ar dažāda līmeņa investoriem — riska kapitāla un biznesa eņģeļiem —, lai iegūtu zināšanas veiksmīgā projekta prezentēšanā un investīciju piesaistē, kas ir būtisks atspēriena punkts uzņēmumiem, kuri ir agrīnā attīstības posmā.

 

Pēc katras meistarklases tiek plānotas investīciju sesijas un tīklošanās vakari, kuru laikā dalībniekiem tiks dotas piecas minūtes, lai prezentētu savu jaunuzņēmuma ideju investoriem. Uz pasākumiem tiks aicināti tie reģistrētie dalībnieki, kuriem ir perspektīvākie projekti un ko ir atlasījusi LatBAN investoru žūrija. Katra cikla meistarklase un sesija ir savstarpēji saistīti pasākumi, tāpēc ielūgtajiem uzņēmējiem tie ir jāapmeklē kopā.

 

Kā norāda apmācību rīkotāji, jaunuzņēmumiem ir svarīga loma kā konkurences attīstībā, tā arī valsts ekonomikas izaugsmes veicināšanā, un saskaņā ar LIAA statistiku aptuveni 13% no Latvijā topošajiem jaunuzņēmumiem darbojas «Deep Tech» nozarē — tās ir organizācijas, kuru biznesa modeļa pamatā ir augsto tehnoloģiju inovācijas. Tā kā šīs jomas uzņēmumiem visbiežāk izdodas veiksmīgi radīt un attīstīt tālāk savus projektus ASV un Eiropas tirgos, pasākuma organizatori ar šī cikla meistarklasēm cer apmācībām piesaistīt vairāk šī atzara jaunuzņēmumu.

 

Pieteikties ir aicināti mērķtiecīgi jaunuzņēmēji un novatori, kuriem ir savs biznesa un finanšu plāns, kā arī izpratne par klientiem un apgūstamo tirgu. Vēlams, ka uzņēmums ir izstrādājis produkta prototipu vai arī tā veidošanā jau ir iestrādnes. Interesenti aicināti pieteikties, aizpildot pieteikuma anketu vai izveidojot profilu starptautiskajā privāto investoru platformā «Dealum». Sesijas un meistarklases notiks angļu valodā un norisināsies no 18. oktobra līdz 15. decembrim LIAA telpās Pērses ielā 2, Rīgā. Jautājumu gadījumā interesenti aicināti sazināties ar pasākumu organizatori, LatBAN izpilddirektori Kristīni Tarvidu, rakstot uz tarvida.kristine@latban.lv.

 

Meistarklašu un investīciju sesiju plāns

  • pirmā meistarklase — 18. oktobrī plkst. 15.00–17.00, pirmā investīciju sesija — 21. oktobrī, plkst. 15.00;
  • otrā meistarklase — 28. oktobrī, otrā investīciju sesija — 4. novembrī;
  • trešā meistarklase — 14. novembrī, trešā investīciju sesija — 22. novembrī;
  • ceturtā meistarklase — 28. novembrī, ceturtā investīciju sesija — 8. decembrī;
  • piektā meistarklase — 12. decembrī, piektā investīciju sesija — 15. decembrī.

 

Projekts tapis ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu.