Foto — Sandijs Ruļuks

No oktobra līdz decembrim fotogrāfijas izglītības platforma ISSP piedāvā piecas meistarklases ar nozarē atzītiem un pieprasītiem profesionāļiem — fotogrāfiem Sandiju Ruļuku, Lindu Lauvu, Kristīni Madjari un Zani Priedi. Katra meistarklase ilgst vienu dienu, un tās paredzētas gan pieredzējušiem fotogrāfiem, gan tiem, kuri vēlās sākt profesionāli strādāt ar fotogrāfiju. Pirmā meistarklase notiks jau 15. oktobrī.

Ziņas Fold 4. oktobris, 2022

ISSP profesionālās meistarklases notiek kopš 2019. gada, sniedzot dalībniekiem iespēju attīstīt izpratni par noteiktu žanru fotogrāfijā, uzlabot tehniskās prasmes, kā arī paplašināt savu radošo vīziju un iegūt jaunas atziņas par nozares niansēm, pavadot intensīvi piepildītu dienu kopā ar jomas profesionāļiem un kolēģiem. Meistarklašu vadītāji ir pieredzējuši profesionāli fotogrāfi, kuri piedāvā ieskatu savā praksē un dalās ar gadu garumā uzkrāto pieredzi meistarklases izvēlētajā tēmā. Dalībniekiem ir iespēja uzzināt par industrijas ikdienu un aizkulisēm, kā arī saņemt atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem. Katra meistarklase ietver vadītāja veidotu prezentāciju ar ieskatu izvēlētajā tēmā un praktisko daļu, kuras laikā notiek fotogrāfa darba demonstrācija un kopīgu fotosesiju vai portfolio skate.

 

Nodarbību rudens cikls sāksies 15. oktobrī ar fotogrāfa Sandija Ruļuka meistarklasi «Darbs studijā I (Ievads)», kurā piedalīties aicināti visi tie, kuri vēlās iemācīties strādāt fotostudijā ar mākslīgo apgaismojumu. Rezultātā dalībnieki gūs izpratni par dažādiem studijas rīkiem un tehniku, fotografējot gan cilvēkus, gan objektus.

 

29. oktobrī notiks kāzu un portretu fotogrāfes Lindas Lauvas meistarklase «Fotogrāfija, kas liek just», kas tiks veltīta savas nišas atrašanai un darbam ar klientu, lai radītu attēlus, kas iejūtīgi atspoguļo īpašus dzīves mirkļus.

​5. novembrī notiks modes fotogrāfes Kristīnes Madjares meistarklase «Modes fotogrāfija un stāsts», kurā viņa pastāstīs par rokraksta attīstīšanu modes fotogrāfijas žanrā, kā arī dalīsies ar praktiskiem padomiem veiksmīgai modes fotosesijai.

 

26. novembrī dizainere un fotogrāfe Zane Priede vadīs meistarklasi «Produktu fotogrāfija un «set» dizains», kuras fokusā ir produktu noformēšanas un scenogrāfijas elementu pielietojuma apgūšana, lai panāktu izcilas produktu fotogrāfijas.

 

Cikls noslēgsies 3. decembrī ar Sandija Ruļuka meistarklasi «Darbs studijā II (Advanced lighting techniques)» fotogrāfiem, kuriem jau ir priekšzināšanas darbam fotostudijā. Meistarklasē tiks padziļināti apskatīti dažādi gaismošanas veidi un apgūti radoši pielietojumi gaismai projektiem.

 

Meistarklases notiks sestdienās plkst. 11.00–18.00 ISSP telpās Berga Bazārā vai fotogrāfu studijās. Pieteikumi tiek pieņemti, līdz grupas ir pilnas. Vietu skaits ir ierobežots. Plašāka informācija par profesionālās fotogrāfijas meistarklašu rudens ciklu — ISSP mājaslapā.