Publicitātes foto

Turpinot veidot Latvijas kultūras, vēstures, filozofisko un vispārcilvēcisko vērtību mūsdienīgu interpretāciju, Latvijas Banka aicina māksliniekus un mākslas studentus izstrādāt basketbola tēmai veltītas kolekcijas monētas grafisko dizainu. Priekšlikumus konkursam iespējams iesniegt līdz 2023. gada 9. janvārim.

Ziņas Fold 29. novembris, 2022

2023. gadā apritēs 100 gadu kopš Latvijas Basketbola savienības dibināšanas. Par godu šim notikumam Latvijas Banka nākamā gada novembrī plāno izlaist basketbola tēmai veltītu eiro kolekcijas monētu, lai popularizētu šo sporta veidu un aktīvu dzīvesveidu kopumā.

 

Konkursa uzdevums ir radīt atraktīvu, uzrunājošu un mūsdienīgu monētas dizainu, kas veltīts basketbolam Latvijā. Latvijas Banka aicina atturēties no konkrētu personību, portretu, komandu vai vēsturisku notikumu attēlošanas monētā un piedāvāt priekšlikumus, kas ir pēc iespējas universāli izmantojami un saprotami.

 

Monētu iecerēts kalt no sudraba. Tās dizainā var tikt izmantotas dažādas apdares, piemēram, atšķirīgas matējuma pakāpes, krāsu apdruka un apzeltījums. Monētu iespējams veidot dažādās formās, tā var būt gan apaļa, gan kvadrātiska vai taisnstūraina, kā arī daudzstūra vai neregulāras formas.

 

Konkursā aicināti piedalīties mākslinieki un mākslas studenti. Katram konkursa dalībniekam jāiesniedz monētas aversa un reversa grafiskā dizaina priekšlikums. Zīmējumiem jāpievieno īss mākslinieciskās koncepcijas skaidrojums. Pieteikumu iesniegšanas termiņš — 2023. gada 9. janvāris.

 

Darbus vērtēs Latvijas Bankas monētu dizaina komisija, kurā darbojas mākslas, dizaina un zinātnes eksperti un Latvijas Bankas pārstāvji. Konkursa uzvarētājiem tiks piešķirta vienreizēja prēmija: 1. vietas ieguvējam — 2500 eiro, 2. vietas ieguvējam — 1500 eiro un 3. vietas ieguvējam — 1000 eiro.

 

Konkursa rezultāti tiks paziņoti līdz 2023. gada 10. februārim. Plašāka informācija par konkursu un tā nolikums pieejams Latvijas Bankas mājaslapā.