Foto — Sergejs Sokolovs

Ceturtdien, 8. decembrī plkst. 11.00 «Jaunā Eiropas Bauhaus» Latvijas kontaktpunkts aicina uz tīklošanās un sarunu ekspreša pieturu Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā, kur tiks apspriestas tādas tēmas kā koprade, mantojuma transformācija, izglītība un mājoklis. Pasākuma dalībniekiem būs iespēja arī doties ekskursijā un iepazīt atjaunotās Daugavpils cietokšņa ēkas.

Ziņas Fold 30. novembris, 2022

Pasākumā varēs uzzinātu, kā arhitekti, pašvaldības, ēku īpašnieki, iestāžu vadītāji un pētnieki transformē arhitektūras mantojumu, sadarbojas projektu izstrādē, kā arī rada ērtus un ekonomiskus mājokļus. Semināra dalībnieki saņems arī informāciju par «Jaunā Eiropas Bauhaus» iespējām Latvijā — līdzdalību, aktuālajiem projektu un finansējuma konkursiem.

 

Programma

Klātienes seminārs Marka Rotko mākslas centrā

11.00–12.30

  • «Jaunais Eiropas Bauhaus» — kultūras atbilde klimata pārmaiņām. Dace Melbārde, Eiropas Parlamenta deputāte, Eiropas Tautas partijas grupa;
  • «Jaunā Eiropas Bauhaus» atbalsts vietu, ēku un kopienu transformācijas projektiem Latvijā. Ieva Zībārte, Latvijas Arhitektu savienības valdes locekle, «Jaunā Eiropas Bauhaus» Latvijas kontaktpunkta vadītāja;
  • Adaptīva arhitektūras mantojuma atkārtota izmantošana un praksē balstīta pieeja izglītībā. Ph. D. Liene Jākobsone, arhitekte un dizainere, Mantens Devrīnts, arhitekts un urbānists, arhitektu biroja «Sampling» vadītāji;
  • Pievilcīgs, ērts un ekonomisks mājoklis. Liene Adumāne–Vāvere, arhitektu biroja «Ruume arhitekti» vadītāja;
  • Daugavpils cietokšņa ēku atjaunošana. Pēteris Blūms, arhitektu biroja «Konvents» vadītājs.

 

Seminārs notiks Marka Rotko mākslas centra konferenču zālē Daugavpilī, Mihaila ielā 3.

Arhitektūras ekskursija atjaunotajās Daugavpils cietokšņa ēkās

12.45–14.00

  • «Martinsona māja» bijušajā Daugavpils cietokšņa šaujampulvera noliktavā Nikolaja ielā 1;
  • Daugavpils Tehnikas un industriālā dizaina centrs bijušajā Daugavpils cietokšņa inženierarsenālā Imperatora ielā.

Ekskursiju vadīs Daugavpils cietokšņa ēku atjaunošanas projektā iesaistītie arhitekti Ilze Ratniece («Rem Pro») un Pēteris Blūms («Konvents»).

 

Lai piedalītos pasākumā, nepieciešama reģistrācija. Par dalību seminārā arhitektiem tiks piešķirti kompetences paaugstināšanas kredītpunkti.

 

Seminārs Daugavpilī tiek rīkots sadarbībā ar Eiropas Parlamenta deputāti Daci Melbārdi un to līdzfinansē Eiropas Tautas partijas grupa — lielākā un vecākā grupa Eiropas Parlamentā, kas aktīvi iestājas par ātru un godīgu Eiropas zaļā kursa mērķu sasniegšanu. Sarunu un tīklošanās semināru ciklu organizē Latvijas Arhitektu savienības «Jaunā Eiropas Bauhaus» Latvijas kontaktpunkts. Cikla kuratore un sarunu moderatore — Ieva Zībārte.

 

«Jaunais Eiropas Bauhaus» ir vides, ekonomikas un kultūras stratēģiskā iniciatīva, kas savieno dizainu, ilgtspēju, pieejamību un investīcijas, lai sasniegtu Eiropas zaļā kursa mērķus.