Rīgas domes Īpašuma departaments sadarbībā ar Kultūras ministriju un Latvijas Arhitektu savienību aicina piedalīties starptautiskajā Rīgas Filharmonijas arhitektūras metu konkursā. Pirmo konkursa kārtu izsludinās 2023. gada 18. janvārī, metu konkursa ideju iesniegšana paredzēta līdz 2023. gada 10. maijam. Nolemts, ka Nacionālās akustiskās koncertzāles projekta nosaukums būs «Rīgas Filharmonija».

Ziņas Fold 29. decembris, 2022

Konkursa dalībnieki aicināti projektēt Rīgas Filharmonijas ēku Rīgas vēsturiskajā centrā Kronvalda parkā, pārbūvējot Rīgas Kongresu namu Krišjāņa Valdemāra ielā 5 Rīgā. Metu konkursa mērķis ir iegūt labāko, arhitektoniski un funkcionāli pārdomātāko, ilgtspējīgāko Rīgas Filharmonijas ēkas un pieguļošās ārtelpas projektu, kas organiski iekļaujas pilsētvidē.

 

Konkursa pirmajā kārtā tiks atlasītas sešas metu idejas, kuru autori piedalīsies konkursa otrajā kārtā. Kopējais metu konkursa atlīdzību fonds par dalību konkursa otrajā kārtā ir 180 000 eiro, godalgu fonds otrajā kārtā ir 60 000 eiro.

 

«Gatavojot dokumentāciju koncertzāles metu konkursa izsludināšanai, darba grupa, kuras sastāvā ir arī pārstāvji no organizācijām, kas nākotnē būs koncertzāles lietotāji — no Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestra, no Latvijas Radio kora, Latvijas Radio bigbenda un «Latvijas Koncerti» —, pieņēma lēmumu, ka nepieciešams skaidrs un starptautiski atpazīstams nosaukums, tādēļ turpmāk Nacionālās koncertzāles Rīgā projekta nosaukums būs «Rīgas Filharmonija», līdzīgi kā tas ir citās Eiropas pilsētās,» skaidro Kultūras ministrijas valsts sekretāre Dace Vilsone.

 

Pēc konkursa izsludināšanas, reģistrējoties konkursa mājaslapā, interesentiem tiks nosūtīta saite ar konkursa nolikumu un papildu informāciju. Konkursa rīkotāji aicina sekot jaunumiem Rīgas domes Īpašuma departamenta un Kultūras ministrijas mājaslapās. Metu konkursa vietas apskate notiks 2023. gada 15. februārī plkst. 12.00.