Attēls — «Creative Business Network»

No 3. līdz 17. aprīlim jaunie un radošie uzņēmēji aicināti pieteikties starptautiskā biznesa ideju konkursa «Creative Business Cup 2023» nacionālajai atlasei. Konkursa uzvarētājs iegūs iespēju piedalīties «Creative Business Cup Global» Kopenhāgenā, kas norisināsies no 4. līdz 5. jūnijam.

Ziņas Fold 31. marts, 2023

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Radošo industriju inkubatora vadītāja Karine Kalniņa norāda, ka līdzšinējā Latvijas pieredze konkursā rāda, ka starptautiskā tirgus uzmanību piesaista uz inovācijām un ilgtspēju balstīti radoši risinājumi. «Tie var būt gan radošo industriju produkti, gan tādi produkti, kur radošās kompetences pielietotas, lai palielinātu to vērtību citās nozarēs. Apmeklējot šo konkursu vairākus gadus, redzu, ka lielākie ieguvēji ir tie, kuri izmanto iespējas gūt izcilu ekspertu ieteikumus gan formālās, gan neformālās sarunās,» stāsta Kalniņa.

 

Lai pieteiktos konkursam, jāaizpilda pieteikums angļu valodā konkursa vietnē «F6S» platformā. Pēc saņemto pieteikumu izskatīšanas astoņi pretendenti tiks izvirzīti nacionālajam finālam, kas notiks 28. aprīlī. Nacionālajā atlasē sniegumu vērtēs starptautiska radošo nozaru ekspertu žūrija, un uzvarētājs iegūs 3000 eiro naudas balvu dalības segšanai «Creative Business Cup Global» Kopenhāgenā, kā arī citu izvēlēto aktivitāšu izdevumu segšanai. Uzvarētājam būs iespēja piedalīties «Creative Business Academy» tiešsaistes apmācībās un dalībnieku izstādē Kopenhāgenā starptautiskā fināla norises laikā, kuru apmeklē ievērojams skaits starptautisku investoru un mentoru.

 

«Creative Business Cup» ir globāla iniciatīva, kuras misija ir uzņēmējdarbības un inovāciju stiprināšana. To organizē Dānijas organizācija «Creative Business Network». Ikgadējā konkursa mērķis ir atbalstīt radošas idejas un veicināt inovāciju attīstību, palīdzot uzņēmumiem no dažādām pasaules valstīm satikties ar potenciālajiem sadarbības partneriem, kā arī sasniegt globālo tirgu. Konkursa nacionālā atlase notiek 80 valstīs.

 

Latvijā «Creative Business Cup» notiek jau desmito gadu. To organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Radošo industriju inkubators. Iepriekš konkursā Latviju pārstāvējuši «Vividly», «Connection Codes», «Anatomy Next», «Gigi Bloks», «Gamechanger Audio», «Babbit and Friends», «WinGo Deposit», «Scent Camera» un «Stapes!». Latvija lepojas ar divām otrajām un vienu trešo vietu šī konkursa starptautiskajā finālā. 2014. gadā 2. vietu ieguva «Gigi Bloks», bet 2018. gadā – «Gamechanger Audio», savukārt 2021. gadā 3. vietu ieguva zīmols «Scent Camera».

 

Plašāka informācija par pieteikšanos — reģistrācijas vietnē «F6S».